Lázně Zalakaros

Lázně Zalakaros patří mezi jedny z nejvyhledávanějších maďarských lázní. Nacházejí se přibližně 30 km od Blatenského jezera a asi 200 km od Budapešti. Své brány tyto lázně návštěvníkům poprvé otevřely v roce 1965, kdy se v jejich areálu nacházel pouze jeden termální bazén, bazén pro děti a šatna pro 800 osob. Dnes zde najdete dva bazény s léčivou vodou, tři bazény s vodou termální, bazén pro malé návštěvníky, bazén s umělými vlnami, komplex tobogánů, finské sauny, parní kabinky i nejrůznější prostory k odpočinku a relaxaci. Lázně Zalakaros mají svým návštěvníkům rozhodně co nabídnout a v posledních letech dokonce patří mezi jedny z nejvyhlášenějších lázní v Evropě.

 

Účinky léčivé vody

Voda v lázních Zalakaros je vhodná nejen ke koupání, ale také k léčení nejrůznějších onemocnění. Podle osvědčených referencí návštěvníků pomáhá s problémy pohybového aparátu, léčí zánětlivé a degenerativní problémy kloubů, poruchy nervového nebo oběhového systému, poruchy metabolismu i chronické a gynekologické choroby. Minerální léčivá voda je pak vhodná i na ošetřování a rehabilitaci po úrazových nebo ortopedických operacích.

 

Na co se v lázních těšit?

Do lázní se někteří z nás přijíždějí léčit, jiní si odpočinout a nabrat síly do dalších dnů a někteří zažít ničím nerušenou relaxaci a hýčkání celého těla. Pokud patříte do té poslední kategorie, rozhodně Vás budou zajímat procedury, které zde můžete podstoupit. Mezi ty nejoblíbenější patří například bylinková masáž, masáž s aromatickým ovocem, čokoládová masáž, bahenní koupel, rašelinové zábaly, perličková koupel, elektroterapie, masáž proti stárnutí kůže, vodní tělocvik nebo masáž obličeje a hlavy.

 

Okolí lázní

Pokud neradi směřujete svůj pobyt jen na relaxaci, ale chtěli byste vidět i něco z okolí lázní, pak Vás lázně Zalakaros rozhodně nezklamou ani v tomto. Asi 18 km od lázní se nachází velká ptačí rezervace Zimány, do které se během pobytu vydá většina lázeňských hostů. Jen 10 km od lázní můžete vidět chovné stádo zubrů, které v Evropě jen tak někde nespatříte a v nedalekém městě Zalaváru zase můžete navštívit zříceninu staroslovanského hradiště. Cestujete-li autem, rozhodně se pak vydejte i na výlet k Balatonu.