Lázně Teplice nad Bečvou

Teplice nad Bečvou jsou obcí, která leží v okrese Přerov. Žije zde necelých 400 obyvatel a první zmínky o tomto místě pocházejí z roku 1328. Hlavní dominantou této obce jsou lázně Teplice nad Bečvou, které se specializují zejména na nejrůznější choroby srdce. Patří mezi jedny z vůbec nejstarších lázní Moravy. Jejich historie se totiž začala psát již v roce 1553, kdy tehdejší majitel hranického panství Jan Kropáč z Nevědomí, nechal vybudovat velkou umělou kamennou nádrž ke koupání, do které byly přiváděny prameny zdejší termální kyselky. K hlubšímu rozvoji lázní Teplice nad Bečvou došlo až v 18. stoletím kdy byla na břehu Bečvy postavena první lázeňská budova s dřevěnou galerií. Dnes jsou tyto lázně v hojném množství navštěvovány jak domácími, tak zahraničními turisty.

 

Léčivé účinky

O tom, že jsou lázně, do kterých je přiváděna voda z horských minerálních pramenů léčivé a mají tedy blahodárný vliv na lidské tělo i pokožku, se ví již celá desetiletí. Různé typy vod však léčí různá onemocnění. Lázně Teplice nad Bečvou se specializují především na léčbu srdečně-cévních onemocnění a nemoci pohybového aparátu. Lázně však samozřejmě můžete navštívit, i když jste naprosto zdraví. Ze široké nabídky relaxačních a uvolňujících procedur si totiž vybere snad opravdu každý. Mezi nejoblíbenější procedury zde patří nejrůznější druhy masáží, bylinné a perličkové koupele, uhličité lázně, zábaly z bahna Mrtvého moře nebo moderní polárium Arktika.

 

Areál lázní

V areálu lázní se nachází kromě samotných ubytovacích zařízení i několik architektonicky velmi zajímavých staveb. Hlavní dominantou je samozřejmě lázeňská budova s hotelem a restaurací Bečva, která pochází z počátků 20. století. Zajímavá je nepochybně i krásná vila L. Říhovského, kterou navrhli architekti Elly a Oskar Oehlerovi a která v posledních letech podstupuje velmi náročnou přestavbu na byty. V areálu lázní byly před časem otevřeny také solné jeskyně, které napomáhají léčbě astmatu a jiných plicních onemocnění. Pokud si pak chcete zkrátit čekání na nadcházející proceduru, rozhodně navštivte i lázeňský park.

 

Proč tyto lázně?

Lázně Teplice nad Bečvou jsou díky své poloze přímo u řeky Bečvy obklopeny nádhernou místy až dech beroucí přírodou, nabízejí svým hostům množství sportovního i rekreačního vyžití a samozřejmě především kvalitní a ničím nerušený odpočinek. Pokud patříte mezi ty, kteří si kvůli pracovnímu shonu a každodenním starostem a povinnostem jen málokdy vzpomenou také na vlastní odpočinek, pak Vám tyto lázně opravdu pomohou. Pár dní bez jakýchkoliv starostí v krásném prostředí, ve kterém Vás i Vaše tělo budou hýčkat opravdoví odborníci. Nezní to úžasně? Pokud navíc plánujete cestování společně se svými blízkými, může se velmi snadno z obyčejného pobytu stát nezapomenutelný zážitek.