Lázně Poděbrady

Cítíte se poslední dobou doslova jako tělo bez duše? Chodíte brzy spát, abyste si co nejvíce odpočinuli, a stejně pořád pociťujete stres a únavu? Padají na Vás problémy jak doma, tak v práci a Vy už nemáte kam od všech těch starostí utéct? Zapomeňte tedy na babské povídačky o léčivých a antistresových čajích a raději si přijeďte stylově a hlavně kvalitně odpočinout do lázní Poděbrady.

Lázně Poděbrady se nacházejí ve stejnojmenném městě, které leží přibližně 50 km východně od Prahy. První lázně na tomto území byly založeny již v 17. století, kdy byl při hledání pitné vody objeven minerální pramen s léčivými účinky. Dnes jsou lázně Poděbrady největší lázeňský komplex Středočeského kraje a specializují své procedury zejména na léčbu kardiovaskulárních onemocnění, problémů pohybového aparátu a látkové výměny.

 

Léčení a procedury

Lázně Poděbrady vycházejí z dlouholeté lázeňské tradice a za všech okolností se snaží využívat pouze přírodní zdroje, mezi které samozřejmě patří i minerální voda. Léčebné kúry a procedury jsou poté pacientům dávkovány podle toho, jaký je jejich momentální zdravotní stav. I když za sebou mají tyto lázně dlouho historii, pořád se snaží jít s dobou, a proto Vás ujišťujeme, že se v lázních setkáte jen s nejmodernějšími léčebnými metodami.

 

Při jakých potížích lázně pomohou?

– onemocnění oběhového systému (léčba po infarktu, srdeční choroby, vysoký krevní tlak, onemocnění žilního systému dolních končetin)
– nemoci z poruch látkové výměny (cukrovka, metabolické choroby, obezita)
– nemoci pohybového aparátu (bolestivé stavy páteře, stažené svalstvo)

 

Volný čas

Pokud už sami sebe vidíte na relaxačním pobytu v lázních Poděbrady, jak nerušeně odpočíváte a necháváte se hýčkat rukama lázeňského personálu, nebudeme Vám tuto iluzi vůbec odepírat. Někteří hosté si však sami sebe nedokážou představit, jak stráví celý víkend pouze v lázeňském areálu, kde se zvláště milovníci sportů po pár dnech nejspíš začnou trochu nudit. V takovém případe, Vás zajisté nadchne zdejší nejen sportovní, ale i kulturní vyžití. K těm sportovním aktivitám jsou zde pro hosty připraveny tenisové kurty, minigolf i turistické a cyklistické trasy. Z kulturního hlediska pak můžete spolu se svými blízkými navštívit jeden z mnoha hudebních večerů, plesů, tanečních soutěží nebo divadelních představení. Poděbradské lázně zkrátka mají svým návštěvníkům opravdu co nabídnout.