Lázně Teplice

Přemýšlíte spolu se svým partnerem nebo někým ze svých blízkých už delší dobu nad relaxačním pobytem v lázních, ale doposud jste nenašli ten správný? Dovolte nám tedy představit Vám unikátní lázně Teplice.

 

Teplické lázně se nacházejí ve stejnojmenném městě, které se rozprostírá mezi Českým středohořím a masivem Krušných hor. Jedná se o výjimečně krásné lázeňské městečko, kterému se často přezdívá malá Paříž. Léčebné prameny byly na tomto území objeveny již v roce 762, Teplice proto patří mezi jedny z nejstarších lázní v celé Evropě. Velký rozvoj lázeňství zde nastal až v 17. století, kdy Teplické lázně patřily k evropské špičce. V 90. letech prošly celé lázně hloubkovou rekonstrukcí a dnes svým návštěvníkům nabízejí vkusné zařízení a služby na profesionální úrovni. Hledáte-li lázně, které Vás okouzlí nejen přítomností, ale také svou dlouhou lázeňskou historií, jsou lázně Teplice nejspíš přesně tím, co hledáte.

 

Voda v lázních

Voda, která se v Teplických lázních používá během relaxačních a léčebných procedur pochází z minerálních pramenů, které v Teplicích vyvěrají z ryolitového tělesa v pásu širokém 12 a dlouhém 18 km. Tento minerální pás se nachází u okraje Teplic a německých hranic. Tento přírodní zdroj zásobuje lázně vodou hydrogen-uhličitano-sírano-sodného typu, takže je plný fluoritu. Běžná teplota této termální vody se pohybuje okolo 38°C.

 

Léčebné účinky

O tom, že mají lázně, které umožňují lidem podstupovat procedury s obsahem minerálních vod, pro lidské tělo a pokožku mimořádně prospěšné účinky nemůže být v dnešní době již ani pochyb. Teplické lázně se specializují především na nemoci pohybového ústrojí, cévních a nervových onemocnění i duševních a psychických poruch. Z nemocí pohybového ústrojí se zde poté nejčastěji léčí pacienti s degenerativními vadami, onemocněním svalů a vazů, pooperačními stavy, vrozenými ortopedickými problémy, artritidou nebo skoliózou. Lázně ale napomáhají také cévním a lymfatickým problémům, léčí se zde stavy po mozkových příhodách a pomoc tu hledají i děti s vrozenou mozkovou obrnou. Lázně Teplice samozřejmě můžete navštívit, i pokud žádným z výše uvedených onemocnění netrpíte. Procedur pro uvolnění těla a mysli je zde totiž doslova nepřeberné množství.

 

Okolí lázní Teplice

Pokud patříte mezi lázeňské hosty, kteří sice touží po pořádné dávce odpočinku, ale na druhou stranu si neumíte představit strávit celý svůj pobyt pouze na hotelovém pokoji, zajisté Vás potěší fakt, že Teplice představují jedno z hlavních kulturních center Krušných hor. Kromě krásné okolní přírody, můžete tedy vyrazit i na poznávací výlet po zdejších památkách nebo si užít společenský večer na jednom z místních festivalů. Lázně Teplice jsou zkrátka splněným snem.