Lázně Rajecké Teplice

Lázně Rajecké Teplice leží v severozápadní části Slovenska, nedaleko Žiliny, a tedy jen kousek od severní Moravy. Nacházejí se v malebném městečku v Rajecké dolině, kterou můžeme znát například z reklamy na minerální vodu Rajec. Celý tento kraj je známý především díky těmto léčivým a blahodárným pramenům, o kterých se vedou záznamy již od 14. století. Turisté ze všech koutů Evropy sem přijíždějí ale také díky zdejší nezaměnitelné přírodě a blahodárnému klidu, který nad areálem lázní koluje. Pokud tedy hledáte místo, kde byste mohli pár dní nerušeně relaxovat, získat energii potřebnou do dalších dnů nebo prostě jen toužíte po kvalitním odpočinku, lázně Rajecké Teplice zajisté splní všechna Vaše očekávání.

Voda v lázních

Jak již bylo řečeno, o léčivých účincích zdejších pramenů se vědělo již od 13. století. Ve 14. století se zde poté začaly pomalu budovat počátky lázeňství a dnes toto místo patří mezi jedny z nejvyhlášenějších lázeňských měst Slovenska. Termální voda je hydrouhličitano-vápenato-hořečnatého typu a obvykle se její teplota pohybuje okolo 39°C. Léčit se sem přijíždějí pacienti s neurotickými onemocněními, nemocemi pohybového aparátu či dýchacích cest nebo duševními nemocemi. V posledních letech se lázně začaly specializovat i na tzv. nemoci z povolání, které se většinou projevují nadměrným stresem, úzkostí a vyčerpáním. Pobyt v lázních Rajecké Teplice je ale samozřejmě určen nejen pro osoby trpící zdravotními problémy, ale také pro ty, kteří touží po kvalitní dávce odpočinku.

 

Lázeňský dům

Lázně Rajecké Teplice se rok od roku stávají stále navštěvovanějšími, a to nejen domácími, ale i zahraničními hosty. Lázeňský dům byl proto nedávno zcela zrekonstruován a upraven do antického stylu, čímž lázním dodá ještě větší atmosféru pohody a vytříbeného luxusu. I zdejší procedury nepředstavují jen tradiční masáže a rostlinné zábaly, ale najdete zde i skotské střiky, vodoléčbu, oxygenoterapii nebo uhličitou koupel. Lázeňský dům zkrátka splní požadavky i těch nejnáročnějších klientů. Nabízí vkusné ubytování, prvotřídní služby, ochotný personál a špičkovou úroveň. Pokud pak chcete zvolit méně finančně náročné ubytování, nachází se v prostorách lázní ještě 6 dalších ubytovacích zařízení, které jsou rovněž velmi vkusně zařízeny. Až se ubytujete, nezapomeňte si vychutnat procházku lázeňským parkem. Právě zde totiž odpočívají lázeňští hosté, při čekání na další jedinečnou proceduru. Najdete zde okrasná jezírka s fontánami, nádherné skalní kreace i umělecké sochy. V areálu je vše umístěno tak, abyste nic nehledali dlouho a svůj pobyt si vychutnali, jak to jen jde. Lázně Rajecké Teplice rozhodně splní všechny Vaše představy o kvalitních lázních.