Lázně Sliač

Slovenské lázně Sliač se nacházejí ve stejnojmenném lázeňském městečku, které se rozprostírá ve Zvolenské kotlině. Nejstarší zmínka o minerálních pramenech na tomto území údajně pochází již z roku 1244, k léčebným účelům se však začaly používat až od 16. století. Jelikož jsou tyto lázně známy více než 750 let, mají za sebou bez pochyby dlouhou lázeňskou tradici, a tak si vybudovaly jméno nejen mezi konkurenčními lázněmi, ale také mezi samotnými lázeňskými hosty.

 

Voda v lázních

Voda, která se v lázních Sliač využívá k léčebným procedurám i picí kúře, zde vyvěrá na celkem čtyřech místech. Termální prameny jsou přírodně izotermické, mají vysoký obsah oxidu uhličitého a jsou jedinými prameny sírano-hydrouhličito-vápenato-hořečnatého typu ve střední Evropě. Jejich obvyklá teplota se pohybuje okolo 33°C.

 

Léčebné účinky

Relaxační lázně Sliač může samozřejmě navštívit kdokoliv. Na své si zde přijdou milovníci kvalitního odpočinku, ti kteří od svého pobytu čekají především kvalitní služby a krásné prostředí, i ti, které už delší dobu sužuje nějaký zdravotní problém. Lázně Sliač se specializují na léčbu oběhového systému, chronických a revmatických onemocnění, srdečních a ischemických chorob, vysokého krevního tlaku, křečových žil, arteriosklerózy i nejrůznějších gynekologických problémů. V posledních letech se do lázní často přijíždějí léčit i lidé s tzv. manažerským onemocněním. Jedná se především o stresové a pracovní vyčerpání, které sužuje pracovníky na vyšších pracovních pozicích. V lázních velmi rychle zapomenete na problémy a starosti každodenního života a znovu načerpáte svou již dávno ztracenou energii. Lázně Sliač jsou vhodné jak pro ženy, tak pro muže snad všech věkových kategorií.

 

Odpočinek na prvním místě

Jelikož je dnešní moderní doba velmi uspěchaná a časově náročná, jen málokdy máme čas také pro vlastní odpočinek a pohodu. Proto jsou pobyty v lázních často uzpůsobeny tak, abyste si kvalitně odpočinuli už během jediného víkendu a co nejrychleji se mohli vrátit k svému běžnému životu. I jeden víkend stačí k tomu, abyste se uvolnili během rostlinných zábalů, aromaterapeutických masáží nebo bylinných koupelí.

 

Volnočasové aktivity

Pokud během svého pobytu neradi trávíte všechen čas pouze v lázeňském areálu, zajisté Vás potěší zdejší krásná příroda, která přímo vybízí k dlouhým romantickým procházkám, cyklistickým výletům nebo turistickému výšlapu. Za návštěvu stojí také raně gotický kostel se zvonicí z 19. století.