Lázně Brusno

I když Slovensko nepatří mezi nikterak velké země, je zde až neobvykle velký počet minerálních přírodních pramenů a léčivých vod, a proto zde lázeňství jenom kvete. Na základě těchto léčivých pramenů na území Slovenska vznikly úžasné lázeňské komplexy a wellness centra, mezi které patří i lázně Brusno.

 

Lázně Brusno se nacházejí v zalesněném údolí slovenského rudohoří, severovýchodně od Bánské Bystřice. Největší pýchou zdejších lázní nejsou pouze unikátní prameny, ale také čistý vzduch, ničím nerušený klid a nádherná místy až dech beroucí příroda, ve které člověk takřka okamžitě zapomene na všechny starosti a povinnosti a ponoří se do vlny odpočinku a pohody. Jelikož se lázně nacházejí v poměrně vysoké nadmořské výšce, je zde návštěvníkům umožněn krásný výhled na Nízké Tatry.

 

Lázně s dlouholetou tradicí

Historie lázní Brusno se začala psát již v roce 1818. Z této doby totiž pocházejí první dochované zmínky o zdejších léčivých pramenech. Stavba prvního lázeňského domu začala v roce 1834 a první hosté pak do lázní přijeli v roce 1838. Dnes se tyto lázně pyšní velkou oblibou mezi turisty ze všech koutů Evropy.

 

Léčivé účinky

Hlavním léčebným prostředkem lázní Brusno je přírodní minerální voda, která vyvěrá z pramene vápenato-uhličito-hořečnatého typu. Jedná se o středně mineralizovaný pramen, který napomáhá léčbě následujících onemocnění:

– nemoci pohybového aparátu
– nemoci oběhového systému
– nemoci trávicího traktu
– duševní nemoci
– gynekologické onemocnění
– nemoci dýchacího systému
– nemoci z povolání (stres, únava, přepracovanost)

Lázně jsou samozřejmě vhodné i pro pooperační a poúrazové stavy. Pokud netrpíte žádným z výše uvedených onemocnění, v lázních zajisté oceníte zejména všechny uvolňující a relaxační procedury.

 

Pobyt snů

I během pobytu v lázních můžete se svými blízkými zažít nezapomenutelné dobrodružství. Součástí lázeňských pobytů jsou totiž nejrůznější sportovní aktivity, taneční večery i jiné kulturní akce, které hostům zpříjemňují a zpestřují pobyt. Přímo v areálu pak najdete příjemnou restauraci s denním i nočním barem, pizzerii, společenské prostory s kulečníkem, stolním tenisem a venkovní volejbalové či tenisové kurty. Pokud pořád nemáte dost, můžete vyrazit také na procházky po okolí. Zdejší příroda totiž přímo vybízí k prozkoumávání turistických a cyklistických stezek.