Lázně Lipová

Lázně Lipová je název horské obce nacházející se na rozhraní pohoří Rychlebských hor a Hrubého Jeseníku. Historicky tato malebná obec spadá pod území Slezska a tvoří tak jeho pomyslnou hranici s Moravou. Lipová je v Česku známá především jako obec s nádherným hornatým okolím, ukrývá v sobě tedy neomezené možnosti horské turistiky, cykloturistiky i zimního lyžování. Jelikož má obec Lipová ve svém názvu i lázně, je samozřejmé, že si svůj lázeňský statut musela něčím zasloužit. V Dolní Lipové najdete unikátní klimatické lázně, které jsou v provozu během celého roku a specializují se zejména na léčbu lupenky, ekzémů a poruch metabolismu.

 

Léčebné procedury

Lázně Lipová jsou české lázně s velmi dlouhou lázeňskou tradicí. Již celá desetiletí se specializují na léčbu nejrůznějších onemocnění a chorob. K léčbě pacientů používají moderní rehabilitační postupy, mezi které patří například fyzioterapie, léčba světlem neboli fototerapie, léčba pohybem nebo nejrůznější přísadové koupele a rehabilitační masáže. Kromě léčebných procedur zde samozřejmě najdete i procedury uvolňující. Vybrat si můžete z nejrůznějších druhů relaxačních masáží, rostlinných zábalů i omlazujících kúr. K tomu všemu navíc lázně Lipová přidávají i něco, co v běžném zdravotním zařízení, jen tak nezískáte. Podhorskou přírodu, chladné klima, čistý vzduch a hlavně ničím nerušený odpočinek, který napomáhá k celkovému stavu vyrovnanosti a pohody.

 

Co se v lázních léčí?

Tyto lázně se specializují především na léčbu nejrůznějších kožních onemocnění, metabolických a endokrinních chorob a obezity u dospělých i dětí.

 

Pro koho jsou lázně vhodné?

Lázně jsou vhodné jak pro ženy, tak pro muže, snad všech věkových kategorií. V lázních Lipová se mohou navíc léčit nejen dospělí, ale také děti ve věku od 3 let. Máloleté děti však musejí být v doprovodu svého zákonného zástupce nebo jinak odpovědné dospělé osoby.

 

Volný čas

Pokud nechcete celý svůj pobyt strávit pouze v lázeňském areálu, můžete vyzkoušet jednu z volnočasových aktivit, které lázně a vůbec celá obec nabízejí. Jak již bylo uvedeno výše, mezi hlavní turistické aktivity patří turistika a cykloturistika, opomenout však nemůžeme ani výskyt blízkých krápníkových jeskyní, hradů i zámků či jiných historických památek. Dáváte-li přednost sportu, můžete navštívit zdejší tenisové kurty, zahrát si squash, volejbal nebo nohejbal. Ve městě se nachází také veřejné koupaliště, které je hojně využíváno zejména v letních měsících. Patříte-li mezi společenské typy, zajisté oceníte i taneční a kulturní večery, na které se do Lipové sjíždějí lidé z širokého okolí.