Lázně Luhačovice

Luhačovice představují jedny z největších moravských lázní. Jedná se o lázně s dlouholetou tradicí, a to především v léčbě dýchacích cest, pohybového aparátu, trávicího ústrojí a cukrovky. Ročně tyto úchvatné lázně navštíví tisíce turistů z Čech i ze zahraničí. Od Luhačovických lázní můžete vždy očekávat kvalitu, přírodní minerální prameny, výborné klimatické podmínky, příjemné prostředí, vkusné zařízení i prvotřídní služby. V Luhačovicích se zkrátka příroda dává dohromady s typicky lázeňskou architekturou a jdou spolu ruku v ruce, aby splnily očekávání i těch náročnějších klientů.

Léčebné prameny

Na území Luhačovických lázní na povrch vyvěrá celkem 16 minerálních pramenů. Jedná se většinou o vodu hydro-uhličitan-chlorid-sodného typu. Jen jeden pramen obsahuje vodu sirnou. Nejznámějšími minerálními prameny Luhačovických lázní jsou pramenyVincentka, Aloiska, Ottovka, pramen Dr. Šťastného a pramen sv. Josefa. Teplota těchto minerálních pramenů se obvykle pohybuje v rozmezí 10 až 12°C. Kromě odčerpávání pro samotné lázeňské procedury slouží tato voda i pro ozdravnou pitnou kúru. Díky vysokému obsahu minerálních látek jsou zdejší prameny považovány za jedny z nejúčinnějších minerálních pramenů v Evropě.

 

Příroda a okolí lázní

Protože se lázně Luhačovice nacházejí uprostřed překrásné krajiny, během Vašeho pobytu rozhodně neodoláte výletu po okolí. Lázně obklopují upravované parky, ve kterých hosté relaxují při čekání na další lázeňskou proceduru. Najdete zde fontány, sochy i architektonicky velmi zajímavé lázeňské domy. Okolí parku pak lemují husté lesy, které přímo svádí k prozkoumávání zarostlého terénu.

 

Hudba a kultura

S Luhačovickými lázněmi jsou stejně jako léčivé prameny spojeny i kulturní akce a příjemná hudba. V místním divadle a domě městské kultury se vždy najde nějaký ten program, na zpestření večera v lázních. Lehce tak můžete z obyčejného lázeňského pobytu vykouzlit nezapomenutelný zážitek spolu se svými blízkými.

 

Nezapomeňte na oplatky!

Jedním z nejčastějších suvenýrů, který si návštěvníci a lázeňští hosté z Luhačovic odvážejí, bývají kromě minerální vody, vyhlášené lázeňské oplatky. Tuto tradiční pochoutku zde zakoupíte snad na každém rohu a ochutnat je mnohdy můžete ještě teplé. Mezi nejčastější příchutě oplatek patří čokoládové, oříškové, mátové nebo pomerančové. Všechny tyto luhačovické oplatky jsou vyráběny podle tradiční receptury a jejich výroba je zárukou nejen kvality, ale hlavně výborné chuti.