Lázně Libverda

Lázně Libverda před ostatním vynikají především svou podobou krásného lázeňského komplexu, který se rozprostírá v severním úpatí Jizerských hor. V dávných dobách tyto lázně sloužily jako rezidence královské rodiny Clam-Gallasů, léčivé účinky zdejších minerálních vod však byly objeveny už v dávném středověku, kdy se tyto vody podávaly před bojem jako nápoj plný síly všem vojákům a vojínům. Na konci 16. století z místní rezidence vznikly typické léčebné lázně, které jsou v dnešní době vyhledávány turisty nejen z České republiky, ale z nejrůznějších koutů Evropy.

 

Celý areál lázní obklopují husté lesy, které jej chrání před větrem, ale naopak nezabraňují lázeňským hostům vychutnat si čerstvý horský vzduch.Lázně Libverda patří mezi jedny z nejvyhlášenějších lázní České republiky, lidé se sem jezdí nejen léčit, ale také zažít neopakovatelný odpočinek v ničím nerušeném prostředí.

 

Léčivé účinky

O léčivých účincích minerálních a termálních pramenů se ví již od nepaměti. Každé lázně se proto zaměřují jen na konkrétní nemoci, aby byl konečný výsledek na lidské tělo co nejefektivnější. Lázně Libverda se specializují zejména na léčení těchto onemocnění:

  • nemoci srdce
  • vysoký tlak
  • správná funkčnost krevního oběhu
  • stavy po infarktu
  • pooperační stavy
  • rehabilitace
  • nemoci pohybového aparátu

 

Součástí ozdravných pobytů v lázních Libverda je koupání v minerální vodě, která je velmi bohatá na železo a kysličník uhličitý, čímž napomáhá k zlepšení zdravotního stavu lázeňských hostů.

 

Jak v lázních trávit volný čas?

Pokud patříte mezi aktivně založené jedince, kteří sice touží po odpočinku a hýčkání, ale nechtějí strávit celý pobyt pouze v hotelovém pokoji, můžete využít i možnosti, které lázně Libverda pro své hosty umožňují. V areálu lázní najdete tenisové kurty, fitness centrum, minigolf a mnoho jiného sportovního vyžití. V létě je skvělé vyrazit na turistiku do místních lesů nebo vyzkoušet jednu z vyznačených cyklostezek. Pokud Vás sportovní aktivity nijak neoslovují, můžete navštívit památky a zajímavosti, které se nacházejí v okolí lázní. V nedalekém Jablonci nad Nisou můžete například navštívit výstavu místní bižuterie nebo botanickou či zoologickou zahradu v Liberci. Při svých procházkách lázní rozhodně nepřehlédněte krásné pavilony zdobené červenými střechami a lázeňskou kolonádu s restaurací Obří sud, ve které se čepuje místní vyhlášené pivo.