Lázně Jeseník

Lázně Jeseník neboli také Priessnitzovy léčebné lázně, se nacházejí na severozápadním okraji města Jeseník a od 19. století jsou hojně navštěvovány lázeňskými hosty ze všech koutů Čech i sousedních států. Ročně tyto lázně navštíví přibližně 12 000 rekreantů. Lázně Jeseník nabízejí svým návštěvníkům vkusné ubytování, prvotřídní služby, ochotný personál, jedinečné procedury s uvolňujícími i léčebnými účinky. Navíc se areál lázní nachází v krásné okolní přírodě, která přímo vybízí k dlouhým procházkám a turistickým či cyklistickým výletům. Pokud hledáte lázně, ve kterých byste si dosyta užili nerušený odpočinek a přitom nepřišli o tradiční lázeňské zážitky, jsou lázně Jeseník určitě tím, co hledáte.

Vodní léčba

Jen málo kdo ví, že právě v lázních Jeseník byla vyvinuta procedura s názvem Vodoléčba. Jedná se o primární metodu léčení, která je spojená nejen s vodní lázní, ale také s následným klidem a nenáročným tělesným pohybem. Zakladatelem lázní je Vincenz Priessnitz, známý jako vodní doktor. Metoda vodoléčby je v dnešní době rozšířena již po celém světě.

 

Léčivé účinky

I když se v posledních letech jezdí většinou do lázní jen relaxovat, užívat si hýčkání v rukou odborníků a zapomenout alespoň na pár dní na všechny běžné starosti a povinnosti, i přesto mají lázně velmi blahodárný vliv také na léčení nejrůznějších nemocí. Lázně Jeseník se specializují především na léčbu:

– nemocí oběhového systému (vysoký krevní tlak, cukrovka, srdeční choroby,?)
– nemocí z poruch látkové výměny nebo žláz s vnitřní sekrecí
– netuberkulózních onemocnění dýchacího ústrojí (astma, alergie, pooperační stavy,?)
– poruch pohybového aparátu
– duševních nebo psychických poruch
– kožních onemocnění
– gynekologických problémů

 

Pro koho jsou lázně Jeseník vhodné?

Procedury v lázních Jeseník jsou vhodné jak pro ženy, tak pro muže snad všech věkových kategorií. Dospělí pacienti obvykle dostanou od lázeňského lékaře seznam procedur, které by se svým momentálním zdravotním stavem měli podstoupit a pak už pouze relaxují a nechávají své tělo, jak se patří odpočinout. Od roku 1992 se v lázních Jeseník léčí také maloleté děti. Děti ve věku od tří do šesti let musejí procedury podstupovat pod dohledem rodičů nebo jiných zodpovědných osob, druhou cílenou skupinou jsou pak děti od 6 do 18 let, pro které jsou zde připraveny i speciální procedury a poslední skupinou je tzv. dorost.