Lázně Jáchymov

Lázeňské město Jáchymov leží uprostřed hlubokého údolí Krušných hor, nedaleko Karlových Varů. Toto místo se proslavilo nejen svým lázeňstvím, ale zejména těžbou stříbra a uranu. Za svou dnešní popularitu vděčí Jáchymov také Královské mincovně, která zde dala vyrobit Tolar později Dolar a velké množství vzácných renesančních medailí.

 

Historie lázní se v Jáchymově začala psát v již roce 1906, kdy zde byly otevřeny první radonové lázně na světě. Jáchymov je totiž jediné místo, kde ze země na povrch vyvěrá voda s obsahem radonu.

 

Léčebné účinky

Radonová voda Jáchymovských lázní napomáhá k léčení následujících onemocnění:

– nemoci nervového systému a páteře
– onemocnění kloubů a pohybového aparátu
– cukrovka
– dna
– poúrazové a pooperační stavy
– Bechtěrevova choroba
– kožní onemocnění

Pokud potřebujete individuální léčebný plán, vše se dá samozřejmě se zdejším personálem předem dohodnout. Jestliže trpíte závažnějším onemocněním, doporučujeme se o vhodnosti lázní nejprve poradit se svým ošetřujícím lékařem.

 

Pro koho jsou lázně vhodné?

Lázně Jáchymov a stejně tak zdejší procedury mohou navštívit jak ženy, tak muži snad všech věkových kategorií. Pobyt určitě přijde vhod nejen osobám trpícím nějakým zdravotním problémem, ale také všem, kteří již delší dobu touží po pořádné dávce ničím nerušeného odpočinku. Jáchymovské lázně nabízejí svým klientům prvotřídní služby, vkusné a stylové ubytování, soukromí a také svou nádhernou okolní přírodu, která přímo vybízí k venkovním aktivitám.

 

Kam vyrazit?

Pokud cestujete s celou rodinou, můžete vzít pobyt v lázních jako cílený výlet a udělat si při jednom i pár zastávek v okolí. Za návštěvu stojí například hrad Hauenstein, statek Bernard, Doupovské hory, Klínovec, vesnička Popov nebo údolí mlýnků. Lázně Jáchymov prostě mají svým návštěvníkům opravdu co nabídnout. Nudit se zde tedy zajisté nebudete.