Lázně Bělohrad

Malebné městečko Bělohrad leží v nádherné, místy až dech beroucí podkrkonošské krajině, přesněji mezi městy Jičín a Dvůr Králové. Historie tohoto malého lázeňského města se začala psát již v roce 1885, kdy zde pruská hraběnka Anna z Asseburgu provedla první úspěšné pokusy s léčivou rašelinou. Dnes toto místo vyhledávají lázeňští nadšenci ze všech koutů České republiky.

 

Do lázní Bělohrad se z hlavního města Prahy dostanete autem již za 90 minut. Není to odtud daleko do Krkonoš, ani do Českého ráje a navštívit můžete i Dvůr Králové, který se před ostatními českými městy pyšní zejména svou unikátní zoologickou zahradou s velkou safari částí. Milovníci historických a kulturních památek pak zajisté během svého lázeňského pobytu navštíví také zámku Kuks, Hrubá Skála nebo Hrádek u Nechanic či hrady Kost nebo Trosky. Lázně Bělohrad sice nepatří k nejznámějším nebo nejoblíbenějším českým lázním, rozhodně však mají svým návštěvníkům co nabídnout.

 

Ubytování a vybavení

Lázeňský hotel disponuje jak luxusními, tak běžnými hotelovými pokoji. Všechny jsou samozřejmě vybaveny vlastním sociálním příslušenstvím a stravování je obvykle hostům podáváno ve formě polopenze. V lázeňském areálu pak najdete například bazén s podvodními tryskami, saunu, wellness centrum s parními lázněmi a exotickými masážemi a další.

 

Léčebné procedury

Jak je tomu zvykem u většiny lázní v České republice, všechny se specializují na léčbu konkrétních onemocnění. Jinak tomu tedy není ani v lázních Bělohrad. Léčebné procedury se zde zaměřují zejména na léčbu následujících zdravotních obtíží:

– nemoci pohybového aparátu
– obezita
– pooperační a poúrazové stavy
– vysoký krevní tlak
– nemoci kloubů

 

Kromě léčebných procedur pak samozřejmě v lázních najdete i velkou nabídku procedur uvolňujících a relaxačních, které mohou využít jak ženy, tak muži snad všech věkových kategorií.

 

Proč do lázní?

Lázeňské pobyty jsou skvělým způsobem jak se na chvíli odpoutat od každodenního života plného starostí a povinností a navíc udělat něco prospěšného pro své tělo. Do lázní se už dávno nejezdí jen kvůli zlepšení zdravotního stavu, ale také kvůli odpočinku, zbavení přebytečného stresu a načerpání energie do dalších dnů.