Konstantinovy Lázně

Lázeňská obec Konstantinovy lázně se nachází v západních Čechách v okrese Tachov, vzdáleném přibližně 39 km severozápadně od Plzně. Celá obec leží v nadmořské výšce 520 metrů a je částečně obklopena hustými lesy a nádhernou přírodou. A právě zde najdete unikátní Konstantinovy lázně. I když nejspíš nepatří k největším nebo nejznámějším českým lázním, před ostatními vynikají svým rodinným charakterem a velmi kvalitní odbornou péčí. Konstantinovy lázně jsou vhodné nejen pro osoby trpící nějakým zdravotním onemocněním, ale i pro všechny, kteří hledají pobyt plný relaxace a pohody.

 

Léčivé účinky

Aby mohly lázně léčit zdravotní problémy a obtíže svých pacientů, musejí své blahodárné účinky samozřejmě odněkud získat. V Konstantinových lázních se léčivé schopnosti získávají z přírodních léčivých pramenů zdejších minerálních vod. Díky této vodě mají Konstantinovy lázně uděleny prvenství, jelikož analýzy a výzkumy pramenů zjistily, že voda dokazuje maximálního obsahu volného oxidu uhličitého, jako jediná v České republice. Když se tedy ponoříte do horké lázně s léčivou vodou, bude o Vaše tělo i pokožku prvotřídně postaráno. Minerální voda je v lázních ale používaná nejen během procedur. Hosté ji totiž mohou užívat i jako pitnou kúru.

 

Specializace a procedury

Konstantinovy lázně se specializují na kompletní léčebnou diagnostiku, prevenci a léčbu kardiovaskulárních onemocnění, zotavení a rehabilitaci po infarktu myokardu, operacích varixů a trombózách. Napomáhají při onemocnění pohybového aparátu, nemocem dýchací soustavy a usnadňují látkovou výměnu. Lázně by měli navštívit také lidé, které trápí problémy s krevním tlakem.

 

Jelikož jde dnešní doba s léčebnými i relaxačními postupy neustále dopředu, jinak tomu není ani v těchto lázních. K hlavním procedurám zde patří například elektroléčba, inhalace, parafínové zábaly, oxygenoterapie, tělesné cvičení, ale i nejrůznější druhy uvolňujících masáží a koupelí.

 

Co tedy lázně nabízejí?

Konstantinovy lázně nabízejí svým hostům kvalitní lázeňskou péči, úchvatnou přírodu a klidné relaxační prostředí, příznivé ceny, velký výběr lázeňských procedur, rodinný charakter a příjemnou atmosféru a pasivní i aktivní odpočinek.

 

Okolí lázní

Pokud nechcete celý svůj pobyt strávit pouze v lázeňském areálu, zajisté Vás nadchne i místní příroda a okolí lázní. Město je doslova plné historických památek a zajímavostí, což určitě potěší zejména všechny milovníky dějin a historie. I místní příroda lázeňské hosty často učaruje. Cyklistické a turistické stezky totiž přímo vybízejí k poznávání přírody. Patříte-li pak spíše mezi milovníky zvířecí říše, můžete vyměnit jízdu na kole za jízdu na koni.