Eurovíkend Salzburg

Salzburg je čtvrté největší město Rakouska a nachází se nedaleko hranic s Německem. Hned po Vídni je právě Salzburg považován za nejkrásnější rakouské město, a proto také jeho historické centrum bylo v roce 1996 zapsáno na seznam světového dědictví UNESCO. V dnešní době v Salzburgu žije přibližně 150 000 obyvatel a, i když to není ohromné číslo, s přehledem se toto město vyrovná světoznámým evropským metropolím.

Památky a zajímavá místa

I v Salzburgu můžete navštívit hned několik krásných historických památek. Mezi turisticky nejnavštěvovanější patří rodný dům W. A. Mozarta, který se ve městě narodil a několik let také žil. Vaší pozornost zajisté upoutá i krásný Salcburský chrám neborenesanční zámek Hellbrunn. Rozhodně však navštivte také pevnost Hohensalzburg, jenž pochází z roku 1077. V neposlední řadě bychom pak zmínili i zámek Mirabell a jeho okrasné zahrady.

 

Kdy do Salzburgu?

Protože je Rakousko druhým nejhornatějším státem Evropy, vládne zde horské, ale zároveň i mírné podnebí. Pro Salzburg jsou typická příjemná léta, kdy se teploty pohybují v rozmezí 20 až 23°C a zimy kdy teploty klesají jen mírně pod nulu. Nejteplejším měsícem je v tomto městě nejspíš červenec. Salzburg můžete více méně navštívit během celého roku. V létě sice narazíte na větší množství turistů, naopak si však užijete slunečné dny. Podzim a jaro jsou v Stockholmu velmi krásné, na jaře město zasypou květiny, na podzim zase listí. A pokud sem přijedete v zimě, můžete navštívit jeden z mnoha úžasných vánočních trhů, které jsou plné dobrot, ozdob a nezapomenutelné atmosféry.

 

Festival

Salcburský festival neboli oficiálním názvem Salzburger Festspiele, je hudební a divadelní festival, který patří mezi největší a nejznámější slavnosti tohoto druhu v Evropě. Těšit se můžete na vystoupení hudebních kapel klasické i soudobé hudby, dobré jídlo, skvělé pití a pořádnou dávku zábavy. I když však tento festival trvá celý měsíc, lístky na něj jsou vyprodány již půl roku dopředu. Proto se před svou cestou o volných místech raději dopředu informujte.

 

Město Mozarta

Salzburg je město, ve kterém se narodil hudební génius Wolfgang Amadeus Mozart. Ten během svého života dokázal stvořit celkem 626 děl, mezi které můžeme zařadit opery, symfonie, serenády, koncerty, zpěvohry a další. Svou první symfonii složil již v 5 letech a poslední doslova na smrtelné posteli. Jedná se o skutečně neuvěřitelný výkon, zvláště když se tento umělec dožil pouhých 35 let. Není tedy divu, že je na něj rodné město náležitě hrdé a suvenýry, sochy a obrazy Mozarta na Vás budou v Salzburgu koukat téměř odevšad.