Eurovíkend Petrohrad

Petrohrad, jinak známý jako St. Petersburg je druhé největší město Ruska a nachází se v jeho severozápadní části, přesněji v místech, kde se řeka Něva vlévá do Finského zálivu. Město je rozděleno na 18 částí neboli rajónů a je považováno za kulturní centrum Ruska. V dnešní době zde žije přibližně 5 000 000 obyvatel a městský přístav představuje jeden z nejdůležitějších ruských přístavů. Díky krásným kulturním památkám, které se v Petrohradě nacházejí, patří město na seznam světových památek UNESCO. V roce 2018 se v Petrohradě bude konat Mistrovství světa ve fotbale.

Památky a zajímavá místa

V Petrohradě najdete hned několik historických skvostů. Mezi nejnavštěvovanější a také nejzajímavější památky zde patříPetropavlovská pevnost na Zaječím ostrově, krásná katedrála Petra a Pavla, budova Admirality, Kazaňský chrám nebo jantarová komnata nacházející se v Kateřinském paláci. Dech beroucí památkou je také Zimní palác italského architekta Rastrelliho, ve kterém je umístěna největší obrazárna na světě. Pokud chcete mít zaručeně krásný výhled na město, vydejte se kekatedrále sv. Izáka, jež má 100 metrů a poskytuje nezapomenutelný výhled. Pokud dáváte přednost umění, navštivte v Petrohraděmuzeum Aurora.

 

Kdy navštívit Petrohrad?

Nad městem vládne mírné a chladné podnebí. Kvůli severní poloze města Petrohrad jsou dny v létě velmi dlouhé a v zimě naopak až nesnesitelně krátké. Sibiřské podnebí se projevuje proměnlivými teplotami. V lednu se zde denní teploty pohybují okolo -20°C, zatímco v létě je příjemných 20°C. Čas od času se zde projevuje i extrémní počasí kdy teploty dosahují plus nebo mínus 40. Nejideálnější dobou pro návštěvu města je podle nás jaro nebo začátek podzimu.

 

Benátky severu

Město Bílých nocí, Benátky severu, okno Evropy, kolébka revoluce, město kultury nebo město muzeí. Tyto pojmenování jsou jen jedněmi z mnoha, jenž výjimečné město, kterým je Petrohrad symbolizují. Jedná se o úžasné ruské město, které oplývá nezapomenutelnou atmosférou, velkým množstvím historických památek, širokými náměstí, krásnými zelenými parky i nezvyklým počtem mostů a krásných soch. Dopřejte si jednu z ruských specialit v některé zdejší restauraci a potom se vydejte na prohlídku města. Petrohrad ve Vás zajisté zanechá nezapomenutelný zážitek.