Eurovíkend Řím

Řím je hlavní město Itálie. Založen byl v roce 753 před n. l. a dnes zde žijí přibližně 3 milióny obyvatel. Ročně toto krásné a starobylé město navštěvují turisté ze všech koutů světa, aby navždy propadli kouzlu jeho nezapomenutelné atmosféry.

Památky a zajímavá místa

Protože je Řím jedno z nejstarších měst na světě, nachází se na jeho území velké množství historických i architektonických památek. Při své návštěvě hlavního města Itálie byste některé z nich tedy rozhodně neměli minout. Asi nejznámější a nejnavštěvovanější památkou Říma je významné dílo římské architektury s názvem Colosseum, které bylo dokončeno již v roce 80. Jedná se o vůbec největší amfiteátr Římské říše, ve kterém se konaly gladiátorské zápasy. Další známá stavba je pak křesťanské místo Forum Romanum, které je od kolosea vzdálené, jen co by kamenem dohodil. Zastavit byste se měli i u fontány di Trevi stavitele Nicola Salvi. Pokud do ní navíc přes pravé rameno hodíte minci, zaručeně se do Říma znovu vrátíte. Chcete si po všech těch památkách na chvíli odpočinout? Navštivte tedy místo s názvem Villa Borghese. Jedná se o vilu s muzeem a galerií, kterou obklopuje nádherný renesanční park s jezírky, malou zoologickou zahradou a spoustou místa ke kvalitnímu odpočinku. Až si užijete svou relaxační chvilku, navštivte Andělský hrad na pravém břehu řeky Tibery a odtud přejděte rovnou do Vatikánu. Vatikán je nejmenší nezávislý stát světa a sídlí zde samotná hlava katolické církve, papež.

 

 

Kdy navštívit město?

Řím se nachází v subtropickém teplotním pásu a převládá zde tedy převážně středomořské podnebí. To se vyznačuje suchými a horkými léty a mírnou, často deštivou zimou. Pokud chcete město navštívit hlavně kvůli památkám, doporučujeme Vám vybrat si období podzimu či jara. Chytře se totiž vyhnete extrémním teplotám, nečekanému dešti, i přelidněným davům turistů během letní sezóny.

 

Řím pro všechny

I když má Řím za sebou nepochybně velmi zajímavou a dlouhou historii, v dnešní době se jedná o moderní a vyspělou metropoli, která může s přehledem konkurovat jiným hlavním městům Evropy. Kromě památek a historických budov, zde najdete i ulice plné moderních butiků, nočních klubů a zábavy a divadlo či muzeum můžete vyměnit za kino nebo restauraci s vlastní vinárnou. V Římě si prostě přijde na své snad opravdu každý.

 

Italské speciality

Nezapomeňte během svých cest ani na to, že Itálie je domovem jedné z nejoblíbenějších mezinárodních kuchyní na světě. Milovaná pizza, špagety, těstoviny, lasagne, salát caprese a deserty tiramissu nebo panna cotta totiž vznikly právě zde. Ochutnejte pravý kulinářský zážitek a dopřejte si originální recepturu svého oblíbeného jídla.