Eurovíkend Barcelona

Barcelona je hlavní město Katalánska a jedno z turisticky nejnavštěvovanějších měst Španělska. Rozprostírá se na pobřeží Středozemního moře a v dnešní době zde žijí téměř 2 milióny obyvatel. Hned po Madridu, je Barcelona druhým největším městem Španělska.

 

Památky a zajímavá místa

Barcelona má svým návštěvníkům rozhodně co nabídnout. Mezi turisticky nejnavštěvovanější památky zde patří například téměř 200 metrů vysoká katedrála Sagrada la Familia, jejíž stavba začala v roce 1882 a dodnes není zcela dokončena. Zajímavý je i neobvyklý obytný dům Casa Mila neboli také jiným názvem La Pedrera, který vypadá jako skála nebo korálový útes a od roku 1984 patří mezi světové památky UNESCO. Obě tyto stavby a ještě některé další ve městě, má na svědomí architekt Gaudí. Pokud však dáte před architektonickými památkami přednost umění, rozhodně se zastavte v Picassově muzeu, kde na Vás čeká více než 3,5 tisíce děl tohoto známého malíře nebo v Národním muzeu, kde najdete různá díla katalánského umění.

 

 

Pláže a pobřeží Barcelony

Až si prohlédnete město i všechny jeho památky, rozhodně byste měli také chvíli odpočívat a nabrat potřebné síly na cestu domů. Nejlepší odpočinek na Vás čeká na jedné z městských pláží. Jejich zajímavostí je, že je většina z nich vytvořena uměle. Vždy v zimě totiž do města přicházejí silné bouře, které s sebou odnesou tuny písku do moře a pláže zůstávají téměř holé. Proto se městská rada rozhodla, sypat na pláže vždy začátkem sezóny vlastní písek. Barcelonské pláže jsou nyní vždy čisté a díky dohledu plavčíků i zcelabezpečné. Navíc se na nich nachází dostatečné množství stánků a obchodů s občerstvením, pro ještě větší spokojenost návštěvníků.

 

Kdy do Barcelony?

Nad Barcelonou převládá středomořské podnebí, vyznačující se horkými léty a mírnými zimami. Nejteplejším měsícem v roce je zde srpen, kdy denní teploty stoupají nad 30°C a nejchladnějším leden, kdy se ručička teploměru drží u nuly. Ideálním obdobím na návštěvu města jsou měsíce květen, červen nebo září. V této době se totiž nejen vyhnete extrémnímu počasí, ale také přelidněným turistickým davům.

 

Zábava a noční život

Každý si sem tam potřebuje zvednout náladu a pobavit se s přáteli. V Barceloně Vás k tomu bude zdejší noční život a společenskost místních obyvatel, přímo vybízet. Navštívíte krásnou a elegantní restauraci, romantickou vinárnu, venkovní kino nebo jeden z nočních klubů a barů? Jaký styl zábavy si zvolíte, už samozřejmě necháme na Vás. V Barceloně se však rozhodně nudit nebudete.