Eurovíkend Oslo

Oslo neboli také původním názvem Kristiania, je hlavní město Norska. Nachází se na jihovýchodě země a, i když se nejedná o žádnou velkou metropoli, žije zde přibližně 600 000 obyvatel. Oslo je jedním z nevýznamnějších přístavů Norska a představuje důležitou železniční a silniční spojku země. V roce 1952 se zde konaly zimní Olympijské hry a v dnešní době se zde nachází nespočetné množství běžeckých tratí a sjezdovek, pro milovníky pravého alpského lyžování.

Památky a zajímavá místa

Jistě Vám nemusíme objasňovat jak úžasná a charismatická je Norsko země. Kromě krásné krajiny a nezapomenutelné atmosféry i zde můžete navštívit některé historické památky. Mezi turisticky nejnavštěvovanější patří například Královský palác z 18. století, ve kterém dodnes sídlí královská rodina, pevnost Akershus pocházející ze 13. století nebo krásná budova Městské radnice. Vynechat byste během své prohlídky města neměli ani zajímavé Muzeum vikinských lodí nebo Vigelandův park, ve kterém najdete více než 200 žulových soch a 20 metrů vysoký sloup, jenž symbolizuje různé stádia lidského života. Oslo je důkazem toho, že i severské země se mohou s přehledem rovnat známým evropským metropolím. Poznejte tedy krásy tohoto výjimečného města na vlastní kůži.

 

Kdy navštívit Oslo?

I když je Norsko severská země, nad Oslem vládne mírné podnebí, které ohřívá teplý vzduch proudící přes Atlantik. Léta jsou zde příjemná a doprovází je slunečné dny a zimní měsíce jsou sice plné sněhu, ale teploty se drží těsně pod nulou. S dešťovými srážkami se můžete v Oslu setkat v každém ročním období, nejdeštivějším měsícem je ale srpen. Pro návštěvu města doporučujeme jarní nebo letní měsíce.

 

Zábava v Oslu

Když pomyslíte na Norsko, nejspíš si vybavíte zimní bundy, rybolov a ukrutné mrazy. Oslo má však svým návštěvníkům opravdu co nabídnout. Kromě historických památek a zimních sportů, můžete navštívit i krásné národní parky, obchodní střediska nebo jednu z mnoha kulturních akcí. Pokud se navíc rozhodnete navštívit Oslo v létě, můžete si s sebou přibalit i plavky. Teplota moře v letních měsících totiž dosahuje příjemných 24°C, což je ideální teplota na koupání. Jestliže milujete párty a zběsilé večírky, musíme Vás ale varovat. V Norsku je totiž na veřejnosti zakázáno konzumovat alkohol.