Eurovíkend Paříž

Paříž je hlavní město Francie a patří mezi turisticky nejnavštěvovanější města světa. Území dnešní Paříže bylo osídleno již před více než 4 500 let a dnes zde žijí přibližně 2 milióny obyvatel různých národností. Nejvyšším bodem Paříže je pahorek Montmartre, vysoký 129 m n. m. V celé Paříži nenajdete žádný průmyslový podnik. Mnozí turisté považují Paříž za nejromantičtější město světa. Často se mu však říká i město módy nebo umělců. Jak jednou řekl Frederyk Chopin, Paříž je prostě všechno co chceš!

 

Památky a zajímavá místa

 

Rozhodnete-li se navštívit Paříž, kromě chutných croissantů v jedné z místních vynikajících restaurací, byste měli ochutnat i špetku pravé francouzské historie. Tu nejlépe poznáte na zdejších památkách a zajímavých místech, které by si rozhodně žádný správný turista neměl nechat ujít. Hlavní pařížskou památkou je bezesporu světově známá Eiffelova věž. Tato ocelová kráska měří 324 metrů a postavená byla kolem roku 1900. Další známou památkou je pak Vítězný oblouk, který zde nechal zhotovit Napoleon Bonaparte, jako symbol své moci a vítězství. Pozadu ale nezůstává ani krásná gotická římsko-katolická katedrála Notre Dame, proslavená známým románem Viktora Huga. Pokud před architekturou dáváte přednost umění, navštivte, jedno z nejznámějších muzeí světa Louvre nebo francouzský kabaret Moulin Rouge, ve kterém se zrodil tanec kankán. Chtěli jste vždy žít v pohádce? Vydejte se tedy do Versailles. Jedná se o nádherný zámek s okrasnými zahradami ze 17. století. Pokud se Vám v zahradách zalíbí, navštivte i Lucemburský palác, který svým hostům nabízí celkem 25 hektarů zeleného parku, ve kterém jsou umístěny, fontány, sochy, loutkové divadlo, sportoviště i krásný starožitný kolotoč.

 

 

Kdy je vhodné Paříž navštívit?

 

I když nad Paříží vládne poměrně mírné podnebí s teplým létem a mírnými zimami, doporučujeme pro návštěvu města především podzimní měsíce září a říjen. V tomto období se totiž nejen nemusíte obávat nečekaných teplotních výkyvů, ale ani přelidněného města, jelikož už bude po hlavní prázdninové sezóně. Počasí v Paříži můžete během většiny roku srovnat s počasím v Praze. Jedná se tedy o typicky městské počasí.

 

Cestování pro malé i velké

Pokud cestujete s dětmi, nezapomeňte, že kromě historických a architektonických památek, v Paříži najdete jediný Disneyland v Evropě! Jedná se o zábavní park, který rozhodně nadchne nejen Vaše ratolesti. Legendární Mickey Mouse, myška Minnie, pes Pluto, všechny disneyovské princezny a další známé postavičky, zde potkáte během dne i několikrát. Pro děti se den strávený v Disneylandu promění v nezapomenutelný zážitek na celý život a Vy se zase na chvíli můžete vrátit o několik let zpátky. Strašidelný zámek s krvelačnými upíry, bezhlavými rytíři a hrůzostrašnými stvořeními, věž spící šípkové Růženky, jízda vlakem okolo mohutné hory nebo strašidelná loď pirátů z Karibiku. To vše a ještě mnohem víc, Vás čeká, pokud navštívíte francouzský Disneyland neboli také jiným názvem Eurodisneyland.