Eurovíkend Londýn

Londýn je hlavním městem Spojeného království Velké Británie a Severního Irska. Jedná se o jedno z nejvýznamnějších měst světa, a proto patří i k turisticky nejvyhledávanějším cílům Británie. Počasí je zde ovlivňováno především Golfským proudem, a proto jsou pro Londýn typické mírné zimy a horká léta. I zde se můžete setkat s tzv. anglickým počasím, kdy se teploty během dne mění, a i když třeba ráno prší, už odpoledne může být krásně. Londýn je místem, určeným pro všechny typy turistů. Na své si zde přijdou milovníci historických památek, odpočinku při čaji s mlékem, cizí kultury, módních nákupů i noční zábavy.

 

Památky a zajímavá místa

 

Pokud se s přáteli či rodinou rozhodnete pro poznávací eurovíkend v Londýně, rozhodně zde musíte kromě nákupů a vlastní zábavy, navštívit i některá zajímavá místa. Už na první pohled Vás zaujme krásný modrý londýnský most Tower Bridge, který k sobě spojuje dva protější břehy řeky Temže. Jen kousek od něj pak stojí londýnský hrad Tower of London, jehož historie je opřena o spoustu zajímavých legend a pověstí a ve kterém se v dnešní době nacházejí vzácné korunovační klenoty královské rodiny. Stejně jako je s Paříží neodmyslitelně spojená Eiffelova věž, je pak s Londýnem spojen Big Ben. Jedná se o velkou hodinovou věž nacházející se u budovy parlamentu, ze které je prakticky řízeno celé britské království. Další důležitou stavbou Londýna je i gotický chrám s názvem Westimnsterské opatství, ve kterém jsou pochovány více než 3 000 britských osobností, spisovatelů a panovníků a konají se zde všechny významné církevní obřady. Minout byste neměli ani Trafalgarské náměstí před Národní galerií, s Nelsonovým sloupem a ohromnými fontánami. A v neposlední řadě jistě stojí za zmínku i nádherný Buckinghamský palác. Jedná se o hlavní sídlo britské královny Alžběty II., pocházející z roku 1633. Jestli je královna v paláci, to pak poznáte podle vztyčené vlajky.

 

Kam ještě v Londýně vyrazit?

 

Pokud jste již dojedli své vyhlášené Fish and chips a absolvovali i návštěvu známých historických památek, nasedněte na červený autobus double-decker nebo si vezměte jeden z tradičních černých taxi a prozkoumávejte město stylově. Chcete-li mít nad městem pořádný rozhled, nastupte do vyhlídkového kola London Eye, ze kterého se Vám na město vytvoří nezapomenutelný výhled. Jestliže ale raději dáte přednost seznámením se s nějakou tou známou celebritou, zajděte si do muzea voskových figurín Madam Tussaud. A pokud se spíš chcete jen nezávazně bavit, nakupovat nebo relaxovat v nějaké dobré restauraci s typickým anglickým pivem bez pěny, vydejte se na Piccadilly Cirkus, kde jistě najdete vše, co hledáte.

 

Poznejte Londýn z jiné perspektivy

I když si většina z nás pod pojmem Velká Británie nebo Londýn představí usedlé a klidné Brity, cihlové domky s úzkým schodištěm a nepříliš chutnou kuchyni, Velká Británie má svým návštěvníkům rozhodně co nabídnout. Díky mezinárodním kuchyním, se v Londýně jistě dobře a chutně najíte, čaj o páté vyměňte za večerní zábavu v jednom z místních podniků, a kromě významných památek a míst navštivte i nějaké, o kterém jste doposud neslyšeli. Co třeba velké londýnské akvárium? Nechte se okouzlit zdejší nezapomenutelnou atmosférou. Londýn totiž dokáže překvapit.