Eurovíkend Nice

Nice je francouzské město nacházející se v jižní části Provence, přesněji mezi městy Cannes a Monakem. Jedná se opáté největší město Francie a v dnešní době zde žije přibližně 300 000 obyvatel. Protože je Nice krásné a přímořské město, ročně ho navštíví statisíce turistů ze všech koutů Evropy.

Památky a zajímavá místa

Většina turistů do města Nice přijíždí kvůli krásnému počasí a upravovaným čistým plážím. I zde však můžete navštívit zajímavé historické a architektonické památky. Mezi turisticky nejvyhledávanější patří pozůstatky hradu Castle Hill, krásný soudní palác Palais de Justice nebo pobřežní promenáda des Anglais. Pokud se nechcete tlačit s davy zvědavých turistů, využijte jednu z mnoha nabízených okružních jízd patrovými autobusy. Dozvíte se tak nejen o památkách, ale i o městě spoustu zajímavých informací. V Nice se mimo jiné nachází také jedna z největších zmrzlináren na světě. Jmenuje se Glacier Fenocchio a vybrat si zde můžete z více než 70 různých příchutí.

 

Kdy navštívit Nice?

Obyvatelé tohoto kouzelného města si během roku užívají až 300 slunečných dnů. V letních měsících teplota často stoupá i k 35°C a dny jsou tedy velmi teplé a slunečné. Ideální doba pro návštěvu Nice, je podle nás jakýkoliv měsíc, kromě hlavních letních prázdnin. I v zimě se zde totiž teploty drží u příjemných 15°C, a tak Vám prohlídku města nic nepřekazí.

 

Kulturní akce

Nice je jedním z nejkulturnějších měst Francie. Každoročně se zde pořádá hned několik společenských akcí a festivalů. Nejznámějším je nejspíš tradiční karneval, který se slaví vždy v únoru a doprovází ho velké karnevalové průvody a květinové bitvy. Další známou událostí je také Jazzový festival, který se pořádá pod širým nebem a ve městě má tradici již od roku 1948. V neposlední řadě pak jistě stojí za zmínku i festival Masique sacrée, kde vystupují mezinárodní umělci v kostelech a divadelních sálech po celém městě.

 

Francouzské pláže

Nice si zamilujete už na první pohled! Nacházejí se zde nádherné písčité pláže a azurové průzračně čisté moře. Pobřeží se táhne po více než 7 km a naleznete zde celkem 15 soukromých a 20 veřejných pláží. Váš bezstarostný odpočinek na pláži Vám může znepříjemnit jedině jedna z malých medúz, které čas od času připlují ke břehu. Jejich žhnutí ale není nijak nebezpečné.