Eurovíkend Mnichov

Mnichov je třetí největší město Německa, hlavní město Bavorska a správní středisko Horního Bavorska. Nachází se v alpském podhůří a v dnešní době zde žije přibližně 1,5 miliónů obyvatel. Znakem Mnichova je černá postava zahalená v mnišské kutně, které se zde říká Munchner Kindl. Často se tomuto bavorskému městu přezdívá město zelených parků, skvělých restaurací nebo výborného piva. Znát ho však můžete i jako průmyslové město, ve kterém se zrodila automobilka BMW, značka Siemens nebo fotbalový klub Bayern Mnichov. Mnichov patří mezi turisticky nejnavštěvovanější města Německa.

Památky a zajímavá místa

Stejně jako jiné evropské města má i Mnichov svým návštěvníkům opravdu co nabídnout. Mezi nejnavštěvovanější turistické památky zde patří například gotická katedrála Frauenkirche se dvěma stometrovými věžemi a cibulovitými kopulemi nebo Radnicepostavená v 2. polovině 19. století v novogotickém stylu, jenž se pyšní krásným orlojem. Navštívit byste také měli baziliku sv. Kajetána nebo zámek Nymphenburg, jenž představuje letní sídlo bavorských vládců postavené v barokním stylu. Milovníci umění a kultury by pak rozhodně měli navštívit i Národní divadlo nebo Německé muzeum, které patří mezi jedny z nejstarších technických muzeí světa. Dalšími nepochybně zajímavými muzei jsou pak v Mnichově Městské a Židovské muzeum. Pokud však patříte spíše mezi sportovní fanoušky, rozhodně musíte navštívit BMW muzeum, kde se dozvíte vše o historii této světoznámé automobilky nebo jednu ze sportovních staveb, které zde byly postaveny kvůli Olympijským hrám v roce 1972.

 

Kdy navštívit Mnichov?

Mnichov se rozprostírá v části Německa, nad kterým vládne vlhké atlantické i suché kontinentální klima. Počasí ve městě často ovlivňují i blízké Alpy a řeka Dunaj, proto je poměrně proměnlivé. Léta jsou v Mnichově příjemně teplá, no zato zimy jsou chladné a často mrazivé. Ideální dobou pro návštěvu tohoto německého města je podle nás jaro nebo podzim.

 

Oktoberfest

Kdo by neznal tento světově známý tradiční festival plný piva a dobrého jídla. V Mnichově se tato slavnost pořádá již od roku 1872 a je považována za úplně největší pivní festival na světě. Oktoberfest začíná v září a trvá neuvěřitelných 16 dnů. Během této doby se zde vypijí 4 milióny piva, zkonzumuje 880 pečených volů, sní 220 000 párků a 460 000 pečených kuřat. Pro návštěvníky této slavnosti je připraveno 100 000 míst k sezení, většinou jsou však zarezervovány už rok dopředu. Pokud plánujete cestu do Mnichova, rozhodně si tuto událost nenechte ujít. Jedná se o nezapomenutelný zážitek plný lahodného piva, vynikajícího jídla a jedinečné atmosféry.