Eurovíkend Miláno

Miláno neboli Milán je druhé největší město Itálie, které se nachází v západní části italské Lombardie. Mnozí z nás toto město znají jako město módy, obchodu nebo bankovnictví, město s operou La Scala nebo město se světoznámým fotbalovým klubem AC Milán. Jedná se o hospodářsky nejdůležitější město Itálie a v dnešní době v Miláně žije přibližně 1 300 000 obyvatel.

Památky a zajímavá místa

I když je Miláno nepochybně moderním městem, i zde najdete krásné historické památky, které rozhodně stojí za to navštívit. Hlavní dominantou města je překrásná gotická katedrála Duomo di Milano neboli Milánská katedrála. Stavba tohoto skvostu začala ve 14. století a její dokončení trvalo celých 600 let. Jejími charakteristickými znaky je bílý mramor, ze kterého je postavena a socha Panny Marie z 18. století, jenž je jejím nejvyšším bodem. Od katedrály se poté přesuňte ke kostelu Santa Maria delle Grazie, ve které se nachází freska Poslední večeře, tedy jednoho z nejznámějších děl Leonarda da Vinci. Nejstarší stavbou ve městě je ale bazilika sv. Ambrože, zasvěcená patronovi celého města. A budovou, která byla, je a vždy bude s Milánem neodmyslitelně spjatá je operní budova Teatro alla Scala. Na jejích prknech se konaly premiéry oper autorů Giuseppeho, Pucciniho nebo Rossiniho. Další zajímavou stavbou města je pak také hrad Castello Sforzesco, jenž byl sídlem milánských vládců, a dnes se v něm nacházejí muzea. A pokud dáváte před historií přednost moderní době, rozhodně Vás zaujme 127 metrů vysoká kancelářská budova Grattacielo Pirelli.

 

Kdy do Milána?

Přemýšlíte o návštěvě tohoto zajímavého italského města, ale nevíte v kterou roční dobu se zde vypravit? Protože se město nachází v severní části Itálie, můžeme zdejší podnebí srovnat s jinými evropskými městy. Typická jsou zde tedy horká léta s teplotami okolo 30°C a chladné zimy, kdy teploty klesají k nule. Extrémních teplot se zde dočkáte jen zřídka a proto je možné město navštívit téměř kdykoliv. Nejvíce turistů do města přijíždí během letních prázdnin nebo každoročního týdnu módy a to většinou pomocí eurovíkendů do Milána.

 

Jídlo a procházky

Jak jistě víte, italská kuchyně patří mezi jedny z nejoblíbenějších mezinárodních kuchyní na světě. Vždyť právě tady se zrodily pochoutky jako pizza, těstoviny, špagety nebo lasagne. Až si tedy v jedné z místních restaurací dopřejete lahodnou gurmánskou večeři, můžete se spolu se svými blízkými vydat na romantickou procházku kolem uměle vytvořených kanálů Navigli. Miláňané je zde vyhloubili proto, aby se co nejrychleji dostali do centra města. Zapůjčit si zde tedy můžete i jednu z lodiček a spojit tak návštěvu města s nezapomenutelným zážitkem.