Eurovíkend Manchester

Manchester je město nacházející se v severozápadní Anglii, které se zdálo světově známé hlavně díky průmyslové revoluci v oděvnictví, úspěšným fotbalovým týmům Manchester United a Manchester City, kriketovému týmu Lancashire Country Cricket Club a nesčetnému množství muzeí a galerií. Také odtud pocházejí světově známé hudební skupiny jakoThe Smiths, Oasis nebo The Stone Roses. V dnešní době v Manchesteru žije přibližně 500 000 obyvatel.

Památky a zajímavá místa

I když je Manchester považován hlavně za město posedlé sportem, i zde najdete několik krásných historických památek, které jistě stojí za Vaší pozornost. Mezi turisticky nejnavštěvovanější patří Manchesterská katedrála z 15. století nebo krásná koncertní halaBridgewater Hall. Pro ty, kteří pak před památkami dají raději přednost umění, je připraveno i zajímavé muzeum Urbis nebo legendární fotbalový stadion Old Trafford.

 

Kdy do Manchasteru?

Nad Manchesterem vládne stejné podnebí, jako nad zbytkem anglických měst. Můžete se tedy během svých cest těšit na typicky vlhké a deštivé počasí, které se mění i několikrát denně. Léta jsou v Manchesteru slunečná a teplá s příjemnými teplotami kolem 20°C a zimy mírné a deštivé. Ideální dobou pro návštěvu Manchesteru je nejspíš období od května do listopadu.

 

Noční život v Manchesteru

Britové jsou po celém světě známí svou usedlostí a zakřiknutostí, v nočních hodinách z nich však často tato podoba spadne a začnou si užívat krás nočního života stejně jako jiní Evropané. Až tedy budete mít za sebou všechny významné památky a zajímavá místa, odpočinek i ochutnání místních specialit, vyrazte do ulic večerního Manchesteru. Ten svým obyvatelům i turistům ze všech koutů Evropy nabízí velké množství barů, nočních klubů, tanečních podniků i vyhlášených gurmánských restaurací. Mezi nejoblíbenější podniky zde patří například 23. patro hotelu Hilton, hudební bar Manchester University Student´s Union neboManchester Apollo. Pokud pak chcete poznat začínající hvězdy, vydejte se do klubu s názvem Roadhouse nebo Night and Day.

 

Náboženské město

Když poznáte Manchester z jeho moderní a zábavné stránky, měli byste se zaměřit také na tu historickou. V roce 1847 byla v Manchesteru založena Anglikánská diecéze. A i přesto, že od tohoto okamžiku uplynulo již spoustu let, Manchester je pořád znám jako město s velkou náboženskou tolerancí. Kromě křesťanů zde narazíte také na muslimy a židy. Nejvýznamnější náboženskou stavbou města je krásná gotická katedrála, jejíž stavba trvala neuvěřitelných 600 let.