Eurovíkend Malaga

Malaga je přístavní město nacházející se na jihu Španělska. I když toto město není tak známé jako jiné evropské metropole, svým návštěvníkům má rozhodně co nabídnout a řadí se mezi nejkrásnější španělská města. V Malaze se narodil světoznámý malíř Picasso a herec Antonio Banderas. Kromě toho ve městě najdete také hlavní a největší španělské letiště, velký lodní přístav a univerzitu. Pokud chcete na vlastní kůži poznat pravý španělský temperament, ochutnat místní speciality a užít si zdejší nezapomenutelnou atmosféru, je Malaga přesně to, co hledáte!

Památky a zajímavá místa

Malaga sice není město nijak velké, své návštěvníky však umí zaujmout. Až si dosyta užijete ničím nerušený odpočinek na krásných španělských plážích, nezapomeňte se podívat i po místních pamětihodnostech. Mezi nejnavštěvovanější památky zde patří pevnostLa Alcazab, která pochází z roku 1065. Zajímavý je však i zámecký park Calle Alameda, jenž disponuje vlastní botanickou zahradou. Pokud máte rádi umění, rozhodně navštivte také muzeum Picasso Malaga nebo krásný divadelní sál Teatro Cervantes.

 

Kdy navštívit Malagu?

Pro Malagu je typické středozemní klima, kde po většinu dní v roce převládá slunečné a teplé počasí. Léto je ve městě velmi suché a horké a denní teploty obvykle stoupají až k 30°C. Právě díky těmto slunečným a horkým dnům se Malaga v posledních letech stala jedním z nejnavštěvovanějších měst pyrenejského poloostrova. Zimy jsou pak v Malaze doprovázeny místo sněhů občasnými dešti. Do Malagy můžete samozřejmě cestovat kdykoliv Vás napadne. My však doporučujeme jarní nebo podzimní měsíce, díky kterým se vyhnete jak deštivé zimě, tak přeplněné hlavní prázdninové sezóně.

 

Noční život v Malaze

Až v Malaze zapadne slunce, není to znamení, že máte s hrnkem čaje zalézt do hotelové postele, ale obléct si své nejlepší šaty, použít ten nejdražší parfém, dokončit úpravy a vyrazit do ulic! Když se totiž ostré slunce ztratí za horizontem, začíná Malaga ožívat a svým obyvatelům i nově příchozím turistům odhalí jednu ze svých nejkrásnějších stránek. Vychutnejte si atmosféru večerního města a vydejte se na návštěvu vinných sklípků, restaurací, nočních klubů nebo plážových barů. Volba zábavy samozřejmě záleží jen a jen na Vás, ať už však v noci v Malaze děláte cokoliv, garantujeme Vám, že na to jen tak nezapomenete. Nejrušnějšími částmi města jsou náměstí Unicibay, moderní čtvrť Malagueta nebo oblast El Palo.