Eurovíkend Liverpool

Liverpool je město nacházející se v Severozápadní Anglii. Jedná se o metropoli s bohatou námořní historií, krásnou přírodou, řadou zajímavých muzeí a fotbalovými kluby Premier League. Také se jedná o rodný domov legendární skupiny Beatles. V roce 2008 byl Liverpool dokonce zařazen na seznam světových památek UNESCO a v dnešní době zde žije přibližně 600 000 obyvatel.

Památky a zajímavá místa

I v Liverpoolu můžete navštívit několik krásných historických a architektonických památek. Hlavním turistickým lákadlem jsou zde samozřejmě muzea, sochy a památníky věnované světoznámé hudební skupině Beatles. Navštívit byste ale měli i trojici historických budov Pier Head, městskou radnici Liverpool Tower Hall nebo krásný zámek Speke Hall, pocházející z období Tudorovské dynastie. Kromě památek pak ve městě můžete navštívit také jedno z mnoha muzeí a galerií. K těm nejlepším patříWalker Art Gallery, muzeum Sudley House nebo Tate Liverpool.

 

Kdy navštívit Liverpool?

Počasí v Liverpoolu je srovnatelné s běžným počasím v celé Británii. Jedná se tedy o oceánské a mírné ponebí, pro které nejsou typické žádné extrémní teploty. Léta jsou zde příjemně teplá, zimy chladné, ale bez mrazů. Za to však celý rok můžete počítat s poměrně deštivými a zataženými dny. Pokud se rozhodnete navštívit toto krásné město, můžete k tomu více méně využít jakoukoliv roční dobu. Nejideálnější jsou ale nejspíš jarní nebo letní měsíce.

 

Město skupiny Beatles

Liverpool je domov legendární rokenrolové skupiny Beatles. Jedná se o jednu z nejúspěšnějších a nejuznávanějších hudebních kapel v historii populární hudby a uznávají ji dokonce i ti nejhorší světoví kritici. Písně Beatles dodnes můžete slyšet hrát po celém světě a v Liverpoolu obzvlášť. Jelikož je rodné město skupiny na své hochy patřičně pyšné, není divu, že památky a upomínkové předměty Beatles uvidíte na každém kroku. Pokud si nechcete nechat ujít žádné významné místo spojené s touto skupinou, využijte jednu z mnoha okružních jízd po městě. John Lennon, Paul McCartney, Ringo Starr a George Harrison. Právě tato čtyři jména budou s Liverpoolem neodmyslitelně spjatá již navěky.