Eurovíkend Madrid

Madrid je hlavní město Španělska, nachází se přímo ve středu pyrenejského poloostrova a v dnešní době zde žijí přibližně 3 milióny obyvatel. Na rozdíl od jiných hlavních měst Evropy, se Madrid nemusí pyšnit pouze historickými památkami, ale také moderními mrakodrapy nebo velkým množstvím zelených parků a lesů.

 

Památky a zajímavá místa

I když si nepochybně většina turistů vybere před návštěvou Madridu spíše přitažlivější Barcelonu, i v Madridu najdete spoustu zajímavých památek a architektonických staveb, které rozhodně stojí za návštěvu. Mezi turisticky nejnavštěvovanější patří například královský palác Palacio Real, jehož komplex je největší v západní Evropě a obklopují ho 2 rozlehlé zahrady. Zahanbit se nenechá ani obdélníkové náměstí Plaza Mayor, kde se v dávných dobách konaly veřejné popravy a dnes se zde pořádají důležité fotbalové nebo býčí zápasy. Pokud ale dáte přednost spíše umění, navštivte Museo del Prado, ve kterém se nacházejí díla světoznámých umělců Botticelliho, Rembrandta a dalších.

 

 

Kulturní život

Madrid určitě nepatří mezi města, kde se chodí spát se slepicemi, místní obyvatelé totiž žijí téměř non stop! Kulturní život je zde pestrý a velmi bohatý a každou noc Vás ve městě překvapí něco jiného. Těšit se můžete na hudební i divadelní festivaly, koncerty s živou hudbou nebo výstavy umělců přímo v ulicích Madridu. Nejdůležitější akcí roku je zde však zajisté festival hudby a tanceFiesta de Otono. Španělé milují flamengo a živou hudbu, rozhodně se tedy během svého pobytu nezapomeňte jedné z městských akcí zúčastnit. Atmosféra noci je v Madridu totiž opravdu nezapomenutelná.

 

Býčí zápasy

Býčí zápasy neboli korida, jsou neodmyslitelnou součástí španělské kultury. Každý malý chlapec ve městě by Vám určitě dokázal zpaměti vyjmenovat nejslavnější matadory. A i když jsou pořadatelé těchto zápasů často souzeni za nelidské chování ke zvířatům, místní si svůj život bez každoročních býčích zápasů často ani neumí představit. Nejslavnější býčí arénou ve městě je Plaza de Toros de Las Ventas, do které se vejde celkem 25 000 návštěvníků. Poprvé se v této aréně konaly býčí zápasy již v roce 1931 a dodnes bývá tradičně zcela vyprodáno. Pokud budete mít možnost Madrid navštívit, rozhodně si nenechte koridu ujít. Je to totiž součást poznávání pravého španělského potenciálu.

 

Kdy je vhodné Madrid navštívit?

Léto je v Madridu doprovázeno horkými a suchými dny, kdy jsou venkovní teploty mnohdy až nesnesitelné. V zimě pak do města naopak přijde krutý chlad a mráz. Nejvhodnější dobou pro návštěvu města jsou tedy nejspíš měsíce červen nebo září, kdy jsou teploty přijatelné a památky nezaplavují davy turistů.