Eurovíkend Amsterdam

Amsterdam je již od roku 1808 hlavním a také největším městem Nizozemska. Žije zde přibližně 800 000 obyvatel, a i když toto město není nijak velké, má svým návštěvníkům rozhodně co nabídnout. Amsterdam má mezi lidmi po celém světě hned několik přezdívek a pojmenování. Znát ho tedy můžete jako město tulipánů a větrných mlýnů, sýrů, červených luceren, Rembrandta, Van Gogha, Anny Frankové nebo město, kde je legální snad cokoliv.

Památky a zajímavá místa

Do Amsterdamu lidé přijíždějí především kvůli zábavě a novým požitkům, i přesto zde ale najdete několik památek, které byste během své návštěvy neměli minout. Mezi turisticky nejnavštěvovanější a nejzajímavější památky patří například Královský palác ze 17. století, náměstí Dam, na kterém se udály všechny hlavní historické události nebo dvůr Begijnhof ze 14. století, který je dnes útočištěm pro neprovdané katolické ženy. Rozhodně si ve městě povšimněte i zdejších mostů. Celkově se jich v Amsterdamu nachází více než 1200, což je více než v Paříži. Pokud před památkami dáte přednost spíše nákupům, vyrazte na náměstí Jordaan, kde dříve byla dělnická čtvrť a dnes zde najdete obchůdky, restaurace a víkendové trhy. V ulici Albert Cuyp Straat se trhy konají každý den, kromě neděle a najdete zde více než 300 stánků s květinami, suvenýry, sýry, rybami, oděvy nebo jídlem. Velmi zajímavá je pak také návštěva brusírny diamantů Gassan Diamonds.

 

Kdy navštívit Amsterdam?

Nad Nizozemskem vládne oceánské klima, které kvůli mořským proudům bývá po většinu roku chladné a vlhké. Zimy jsou zde však mírné a místo sněhu a mrazu narazíte spíše na déšť, vítr a husté mlhy. Léta jsou v Amsterdamu příjemná a teploty se zde pohybují kolem 20°C. Amsterdam můžete navštívit téměř kdykoliv. Vyhnuli bychom se však sychravé zimě nebo přeplněné letní sezóně.

 

Zábava v Amsterdamu

Když se setmí a slunce se pomalu ztrácí za obzorem, začíná se Amsterdam probouzet, zářit neobyčejnou jiskrou a svádět své obyvatele k nočnímu životu. Ačkoliv jsou zdejší muzea, kina, divadla a operní sály určitě zajímavé, v Amsterdamu si nemůžete nechat ujít návštěvu jednoho z místních barů, kasin nebo nočních klubů. Všude vždy narazíte na milé a vstřícné lidi, kteří vědí jak se správně bavit. Ti odvážnější pak mohou navštívit také Čtvrť červených luceren neboli uličku lásky, kde se ve dne i v noci nabízejí prodejné dívky, probíhají zde různá představení a najdete tu snad všechny formy potěšení. Pokud ale dáváte přednost spíše mírnější formě zábavy, můžete vyrazit na jeden ze zdejších hudebních nebo filmových festivalů.