Eurovíkend Lisabon

Lisabon je hlavní a zároveň také největší město Portugalska. Leží na západě země a představuje nejzápadnější město celého evropského kontinentu. Často se Lisabonu přezdívá město sedmi pahorků. Administrativně se Lisabon dělí na 4 obvody a celkem 53 čtvrtí a v dnešní době zde žije přibližně 600 000 obyvatel. Zajímavostí města je, že je zde kuřákům povoleno kouřit úplně všude. Zapálit si tedy můžete i v nákupních centrech nebo na letišti.

Památky a zajímavá místa

Jestliže rádi během svých cest poznáváte historickou stránku měst, v Lisabonu si rozhodně přijdete na své. Mezi turisticky nejnavštěvovanější a nejzajímavější památky patří například krásný hrad Castelo de Sao Jorge nebo mohutná městská katedrála. Rozhodně si nenechte ujít ani prohlídku středověké části města nesoucí název Alfama. Právě zde najdete ty nejkrásnější stavby a domy. A pokud si po památkách budete chtít na chvíli odpočinout, navštivte Park národů s obrovským akváriem nebo pomník Objevitelům, jenž pochází z roku 1960.

 

Kdy do Lisabonu?

Protože je Lisabon jedno z klimaticky nejmírnějších měst Evropy, slunečné počasí si místní obyvatelé užívají až 260 dní v roce. Zimní teploty se pohybují okolo 10°C a doprovází je pouze občasné deště. V létě pak ručička teploměru ukazuje klidně i 30°C.K prohlídce města je ideální podzim. Bývá zde příjemné teplo a nepřekvapí Vás ani výkyvy počasí, ani davy prázdninových turistů. Až přijedete do Lisabonu, nezapomeňte si ručičku svých hodinek posunout o hodinu méně.

 

Moderní stránka města

Všem milovníkům rušného nočního života se v Lisabonu určitě bude líbit. Místní obyvatelé jsou totiž široko daleko proslulí svou společenskostí a noční život milují víc, než cokoliv jiného. Téměř po celém městě tedy najdete bary, noční kluby, restaurace, vinné sklípky, kina nebo fado kluby. Bujarý noční život v Lisabonu, je považován za jeden z nejlepších v Evropě. A až si své párty noci dosyta užijete a znovu vyjde slunce, vyrazte si na nákupy. V Lisabonu seženete na trzích a v pouličních obchůdcích snad jakékoliv zboží. Starožitnosti, knihy, suvenýry, oblečení, boty, kabelky, šperky i kusy nábytku. A pokud před věcmi dáváte přednost dobrému jídlu, určitě se zastavte také na trzích s ovocem, zeleninou, masem nebo kořením.

 

Úchvatné pobřeží

Podél řeky, která městem protéká až k Atlantiku, můžete poznat pravou stránku Lisabonu. Pobřežní oblasti se zde přezdívá linie, jelikož zde od pradávna žijí především zámožnější rodiny, které si chtějí odpočinout od ruchu velkoměsta. Kromě honosných domů zde můžete obdivovat i rozsáhlá golfová hřiště, tenisové kurty nebo okrasné parky.