Eurovíkend Florencie

Florencie je jedno z nejznámějších měst italského Toskánska. Ve středověku město sloužilo jako centrum obchodu a umění a dnes je známé především díky zdejším vinicím. Žije zde přibližně 400 000 obyvatel a v roce 1982 bylo historické centrum Florencie zapsáno na seznam světových památek UNESCO.

Památky a zajímavosti

Kromě vinných sklípků ve Florencii rozhodně navštivte i místní historické památky. Zdejší nezapomenutelná historická atmosféra na Vás bude dýchat téměř z každého rohu. Mezi ty nejkrásnější a nejzajímavější patří například palác Vecchio ze 13. století, který původně sloužil úředním orgánům města a dnes je v něm městská radnice. Vaší pozornosti by neměla uniknout ani úchvatná florentská katedrála Santa Maria del Fiore na níž je od roku 1420 připevněná cihlová kopule. Tato kopule je třetí největší kopule na světě a přitom byla připevněna bez použití lešení. Místní tedy tuto stavbu považují za opravdový zázrak. Zajímavé je i baptisterium San Giovanni, jehož základy pravděpodobně pocházejí již z 5. století. Jedná se o křestní kapli zasvěcenou sv. Janu Křtiteli. A v neposlední řadě musíme samozřejmě zmínit i světově známou Michelangelu sochu Davida vytvořenou kolem roku 1500. Socha je vytvořena z mramoru a váží 18 tun.

 

Kdy do Florencie?

Počasí ve Florencii je po celý rok velmi teplé a příjemné. Nejvhodnější doba pro návštěvu města je ale podle nás období od dubna do června. O prázdninách se totiž ve městě vyskytuje nejen velké množství turistů, ale také opravdu tropické teploty. V zimních měsících je ve městě chladno a na podzim jsou dny doprovázeny častými přeháňkami. Na druhou stranu, pokud se do Florencie vydáte na podzim, zažijete na vlastní kůži sklizeň lahodného vína a řadu úžasných festivalů.

 

Proč navštívit právě Florencii?

I když většina turistů dá nejspíš před návštěvou Florencie přednost Římu, Florencie je v mnoha směrech mnohem přitažlivější. Narodil se zde spisovatel Dante Alighieri a Giovanni Boccaccio. Během roku se zde uskutečňují hudební a filmové festivaly, umělecké výstavy, vinobraní, trhy s jídlem i suvenýry a jiné městské slavnosti. Navíc se každoročně ve městě pořádá i tradiční cyklistický závod, na který se přijíždějí podívat sportovní nadšenci z celé Itálie. Kromě historických památek pak můžete ve Florencii navštívit i jedno z mnoha muzeí a galerií. A až zapadne slunce, rozhodně nemusíte jít spát. Noční život ve Florencii je totiž velmi bohatý a lidé jsou zde k turistům milí a vstřícní.