Eurovíkend Curych

Curych je největší město Švýcarska a v dnešní době zde žije skoro 400 000 obyvatel. Málo kdo ví, že právě Curych patří na seznam měst s nejvyšší životní úrovní na světě. Ročně zde za atmosférou i historickými památkami přijíždějí tisíce turistů ze všech koutů Evropy. Curych je tedy bezpochyby jedno z nejzajímavějších měst Švýcarska.

Památky a zajímavosti

Curych je stejně jako řada jiných evropských měst místem, které svým návštěvníkům nabízí ukázku své historie prostřednictvím krásných dochovaných památek. Mezi ty hlavní zde patří například kamenná katedrála Grossmünster, která byla v roce 1519 zbavena všech lesklých a nápadných předmětů. Další zajímavou stavbou je renesanční budova radnice, na které je umístěn jeden z největších hodinových ciferníků v Evropě. Uniknout by Vám ale neměla ani prohlídka chrámu Fraumünster nebo Wasserkirche. Zajímavostí města pak je fakt, že zde najdete celkem 1030 fontán. Přitom si každá zachovává svůj originální tvar i kouzlo. Pokud Vás omrzí památky, můžete navštívit jedno z nespočetného množství muzeí a galerií.

 

Kam v Curychu?

Pokud s rodinou či přáteli přemýšlíte nad cestou do Curychu, ale nevíte, co byste mohli během své návštěvy ve městě vlastně dělat, dovolujeme si Vám dát pár tipů. Rozhodně se projděte po třídě Bahnhofstrasse. Jedná se o jednu z nejdražších ulic na světě a hemží se to zde jedním luxusním obchodem s módou za druhým. Velmi zajímavý je i výlet na 870 metrů vysokou horu Uetliberg, ze které se všem turistům poskytne krásný výhled na celé město. Navíc sem co 20 minut jede přímo z centra města tramvaj, takže nemusíte namáhat své cestovatelské nohy. Každý večer pak v restauraci umístěné přímo na vrcholu hory promítají jeden z klasických romantických filmů. Pokud nejste zrovna horský typ, můžete výšlap vyměnit za park s okrasným jezerem nebo Čínskou zahradu. Pro rodiny s dětmi pak doporučujeme curyšskou ZOO, která se rozkládá na celkové ploše 11 000 metrů čtverečních a disponuje velkým skleníkem Masoala, jenž návštěvníkům umožní nezapomenutelný výlet do deštného pralesa.

 

Kdy do Curychu?

I když patrně z jakéhokoliv místa Curychu budete mít nezapomenutelný výhled na blízké Alpy, typické je pro Curych mírné pevninské podnebí, které známe například z České republiky. Asi nejteplejším měsícem je zde červenec a naopak nejchladnějším leden. Podzimní dny jsou v Curychu doprovázeny častými dešti, proto je podle nás nejideálnější dobou na návštěvu Curychu jaro.