Disneyland Paříž

Animované pohádky a postavičky od Disney, které milují děti i dospělí po celém světě nyní můžete vidět na vlastní oči! O Disneylandu v USA se ví již dávno, ten v Paříži byl však slavnostně otevřen až v roce 1992 a jedná se tedy o jediný Disneyland v celé Evropě. Jeho dominantou je zajisté nádherný zámek, pod kterým se ukrývá hrůzostrašná dračí jeskyně. Ať už se pro tento víkendový pobyt v Disneylandu rozhodnete sami, s dětmi, anebo s přáteli, rozhodně zažijete dobrodružství, na které se nezapomíná.

Jednotlivé části Disneylandu

Fantasy Land – V této části najdete již zmiňovaný hrad s dračí jeskyní, ve které se schovává spící drak čekající na krásné princezny, Peter Panův let nad Londýnem, kolotoč s koníky, kolotoč se šálky, létající slony, Sněhurku a sedm trpaslíků, labyrint Alenky z říše Divů nebo Pinocchiovu cestu. Navíc můžete vyzkoušet jízdu lodičkou, která Vás provede všemi známými pohádkami.

Adventureland – Dobrodružná země plná hrdinů jako je Indiana Jones, piráti z Karibiku nebo Robinson. Vstup zde je určen jen pro skutečně odvážné jedince.

Frontierland – Pohraniční země, která je vybudována ve stylu divokého západu. Najdete zde strašidelný dům, indiánskou vesnici Pocahontas i velkou horskou dráhu s kolesovým parníkem.

Main Street USA – Tato ulice vede celým parkem, nacházejí se na ní restaurace a obchody a postupně vede až k zámku. Vybudována je podle americké ulice z přelomu 19. a 20. století a nachází se na ní krásné historické budovy a dobová parní železnice.

Discoveryland – V překladu Země objevů. Zde najdete kanón, který Vás vystřelí klidně až do Vesmíru, oblíbeného Buzze Rakeťáka nebo všechny hrdiny Hvězdných válek.

 

Neobyčejný víkendový pobyt

Pokud jste s rodinou už nějaký ten pátek přemýšleli, kam byste mohli společně vyrazit, Disneyland bude určitě v každém směru tou správnou volbou. Dětem splníte ty nejdivočejší sny, hrát si se svými oblíbenými filmovými hrdiny a Vy se zase můžete na chvíli vrátit zpět do dětských let. Navíc jsou v parku i služby, které se o děti starají, takže si například můžete užít nerušenou romantickou večeři ve dvou, aniž byste se o své ratolesti museli strachovat. Pokud pak plánujete výlet jen sami ve dvou, zkuste si ověřit svou lásku a nechte Vašeho vyvoleného, aby Vás zachránil před běsnícím drakem jako pravý princ nebo Vás držel za ruku na jedné z nebezpečných horských drah.

 

Další Disneylandy

Kdo by neznal světově známý zábavní park Disneyland. Ten úplně první byl postaven v Kalifornii, další na Floridě, v Tokiu, Hong Kongu a pak také v Paříži. Do budoucna se plánuje i stavba Disneylandu v Šanghaji a plující Disneyland na obrovské oceánské lodi, která bude stavět hned v několika městech různých zemí.