Lázně Karlova Studánka

Karlova Studánka je lázeňská obec ležící v okrese Bruntál. Se svou nadmořskou výškou 800 metrů je nejvýše položenou obcí tohoto okresu a jen kousek od ní se tyčí nejvyšší vrchol Jeseníků, Praděd. Svou rozlohou je Karlova Studánka druhou nejmenší obcí v České republice. Hlavní dominantou této maličké obce jsou unikátní lázně, které sem přivádějí turisty ze všech koutů Čech i Moravy. Lázně vznikly díky 8 minerálním pramenům, které v okolí lázní vyvěrají na povrch a poté jsou odčerpávány pro léčebné procedury a k picím kúrám. Některé z nich jsou dokonce pojmenovány podle známých českých osobností. Napít se tak můžete například z pramenu Maxmilián, pojmenovaném po synovi Marie Terezie, který tyto léčivé prameny objevil nebo z pramenu Vilém, který je umístěn přímo v pitném pavilonu. Všechny prameny v Karlově Studánce obsahují vysoký podíl oxidu uhličitého a díky rašelinám zabraňují odvětrávání. Mají tak blahodárné účinky na lidské tělo a zejména pak na pokožku.

 

Proč tyto lázně?

Unikátní horská příroda plná sportovního i kulturního vyžití spojená s ničím nerušenou relaxací a hýčkáním v rukou skutečných odborníků zajisté nadchne každého správného milovníka odpočinku. Romantické prostředí lázní Karlova Studánka si zamilují jak ženy, tak muži a procedury mohou podstoupit lidé snad všech věkových kategorií. Jestli toužíte po pořádné dávce odpočinku a alespoň na chvíli chcete zapomenout na starosti a povinnosti každodenního života, jsou lázně Karlova Studánka přesně to, co hledáte.

 

Celoroční zážitek

Zatímco v létě můžete v okolí lázní Karlova Studánka vyrazit na procházky krásnou přírodou nebo na cyklistické výlety na kolech a zahrát si tenis nebo volejbal, v zimních měsících v areálu zajisté využijete kulečník, stolní tenis, fitness centrum, neomezené zásoby stolních her nebo vyzkoušet unikátní lední kluziště. Kromě toho jsou zde v zimě otevřeny vleky pro vášnivé lyžaře, upravované trasy pro běžkaře i vyznačené trasy pro zimní turisty.

 

Unikátní bazénový komplex

V roce 2007 byl v areálu lázní Karlova Studánka vybudován bazénový komplex pro pacienty lázní i širokou veřejnost. Tento komplex svým návštěvníkům nabízí bazén s vodou, jejíž teplota se pohybuje mezi příjemnými 32 až 34°C. Umístěny jsou zde i nejrůznější vodoléčebné atrakce, 3 šíjové chrliče k masáži krční páteře, masážní trysky k promasírování zad, pánve a trupu, v rohové části bazénu se nachází vířivka s barevným podvodním světlem, perličkovými lehátky a dnovou vířivou podlahou. Vyzkoušet si zde můžete také plavání v protiproudu, což je léčebná terapie zvláště po poúrazových stavech, finskou saunu nebo tzv. solární louku.