Termály Bešeňová

Termály Bešeňová se nacházejí ve stejnojmenné slovenské obci Bešeňová, přibližně 20 km od města Liptovský Mikuláš. Tuto obec proslavily zejména zdejší geotermální prameny, které dosahují teploty až 70°C. Právě díky těmto minerálním pramenům zde byly vybudovány termální lázně, které jsou dnes velmi vyhledávaným cílem turistů ze všech koutů Evropy.

Relaxace a odpočinek

Lázeňství patří k jedněm z dominant Evropy již celá tisíciletí. I když se v dávných dobách lázně využívaly zejména k léčbě nejrůznějších onemocnění a souchotin, dnes je s oblibou vyhledáváme především kvůli odpočinku, ničím nerušené relaxaci a nezapomenutelnému uvolňujícímu zážitku. Mezi jedny z nejoblíbenějších procedur patří například masáže lávovými kameny, čokoládová nebo medová masáž, aromaterapeutická masáž, rostlinné či rašelinové zábaly, bylinné koupele, perličkové koupele nebo nejrůznější omlazující kůry. Termální lázně jsou skvělým způsobem jak se zbavit stresu a na pár dní zapomenout na všechny problémy každodenního života.

 

Dovolená pro celou rodinu

Termály Bešeňová nabízejí zážitek a vyžití pro všechny členy rodiny. Zatímco maminky zajisté ocení zkrášlující a uvolňující procedury a tatínkové možnost sportovního vyžití, děti se mohou dosyta vyřádit v místním aquaparku, kde se nachází nepřeberné množství skluzavek, tobogánů a bazénů pro děti všech věkových kategorií. Po celodenních vodních radovánkách pak můžete vyrazit také na procházku po okolí nebo využít místní cyklostezky. Navštívit můžete i řadu památek místní lidové architektury. Mezi často navštěvované patří například Vlkolínec, muzeum Liptovské dědiny nebo krásná dobová salaš.

 

Léčivé účinky

K procedurám v lázních se používá minerální voda odčerpávaná přímo z pramene. Ty na povrch vyvěrají z několika vřídel v okolí areálu. Voda obvykle dosahuje 40°C, a tak se z ní uvolňují správné vitamíny a minerály, které jsou velmi prospěšné pro lidský organismus a blahodárně působí i na pokožku. Do lázní můžete přijet jak za odpočinkem, tak za zlepšením svého momentálního zdravotního stavu. Minerální voda obvykle napomáhá zlepšení poúrazových a pooperačních stavů, nemocem pohybového aparátu a oběhového systému. V posledních letech se v lázních často setkáváme i s tzv. manažerskými nemocemi, což je nadměrný stres a únava způsobená velkou pracovní zátěží. Zapomeňte na starosti každodenního života a dopřejte svému tělu zaslouženou relaxaci.