Termální lázně Velké Losiny

Termální lázně Velké Losiny se nacházejí v centru stejnojmenného města, které se rozprostírá v krásné krajině podhůří Hrubého Jeseníku. Velké Losiny patří mezi nejznámější a také nejstarší české lázně a ročně jsou vyhledávány tisíci domácích i zahraničních turistů. Za velký úspěch těchto nepochybně unikátních lázní mohou zejména zdejší sirnaté termální prameny, které jsou proslulé svými léčebnými účinky na lidské tělo. Lázně Velké Losiny se specializují zejména na léčbu nemocí pohybového aparátu, nerovové soustavy a nejrůznějších kožních onemocnění. Zdejší termální voda má obvyklou teplotu kolem 36°C a používá se nejen ke koupelím, ale také pro naplnění vnitřního a venkovního bazénu.

Termální lázně Velké Losiny tvoří komplex 4 různých lázeňských budov. Tou hlavní je hotel Eliška, poté následuje sanatorium Šárka, lázeňská vila Gazárka a lázeňský dům Chaloupa. Nově je k těmto čtyřem gráciím připojeno i moderní wellness centrum Diana, které nabízí profesionální lázeňské služby na světové úrovni.

 

Voda v lázních

Na území areálu termálních lázní Velké Losiny vyvěrá ze země celkem 5 minerálních pramenů. Mezi nimi se nacházejí prameny studené i termální a jejich složení má téměř stejnou strukturu, což napovídá o tom, že o jejich společném původu nemůže být žádných pochyb. Nejstarším druhem použití termálních vod je léčba pohybového a neurologického ústrojí včetně pooperačních rehabilitací, některé zdroje zase uvádějí, že je tato voda skvělá k léčení kožních nemocím, jako je ekzém nebo lupénka. Lázně Velké Losiny svou vodu návštěvníkům nabízejí v tak velkém množství, v jakém to jen jde. Zdraví hostů je totiž vždy na prvním místě.

 

Lázeňské procedury

Velké Losiny mají pro své návštěvníky připraveno opravdu nepřeberné množství nejrůznějších uvolňujících a relaxačních procedur. Mezi ty nejoblíbenější zde patří například podvodní masáž, olejová koupel, sirný zábal, medová či čokoládová masáž, lymfo-drenáž, anticelulitidní masáž, masáž horkými lávovými kameny, terapie vulkanickými kameny, rašelinový nebo parafínový zábal, fyzioterapie, inhalace, suché uhličité koupele známé jako carboxyterapie nebo plynové injekce.

Kromě procedur najdete v hotelovém areálu také kosmetické studio, fitness centrum, bazény a další vybavení pro zkrácení času mezi jednotlivými procedurami.

 

Proč lázně Velké Losiny?

Termální lázně Velké Losiny mají v lázeňském světě již vybudovanou určitou pověst. Neustále se snaží vylepšovat své služby a vždy myslí především na spokojenost lázeňského hosta. Navíc je v okolí lázní nádherná příroda, která přímo vybízí k dlouhým procházkám. Pokud se stále nemůžete rozhodnout, jaké lázně si vybrat, Velké Losiny nemohou být nikdy špatnou volbou.