Termální lázně Therme Laa

Přemýšlíte už delší dobu s partnerem nebo někým ze svých nejbližších o relaxačním pobytu, během kterého byste si pořádně vyčistili hlavu od každodenních povinností a starostí a odpočívali v ničím nerušeném prostředí? V tom případě zapomeňte na běžné české lázně a vydejte se za hranice! Řeč je nejen o hranici státní, ale také o hranici možností. Mnoho z nás si totiž pořád myslí, že i v dnešní době jsou lázně výsadou hlavně majetných rodin, opak je však pravdou! Do lázní a relaxačních wellness center všeho druhu dnes totiž může přijet téměř kdokoliv. Ať už Vás trápí zdravotní problémy nebo ne, do lázní by se měl čas od času vypravit za relaxací každý z nás.

Neumíte si mezi tak velkým množstvím lázní a nabídek nejrůznějších pobytů vybrat ten správný? Termální lázně Therme Laa předčí všechna Vaše očekávání, ať už od svého odpočinkového pobytu očekáváte cokoliv. Řeč je o lázních, které se nacházejí v malém městečku Laa an der Thaya, ležícím v Dolním Rakousku, v části zvané Niederösterreich. Jelikož se tyto lázně nacházejí jen kousek od českých hranic, oblíbili si je v posledních letech nejen Rakušané, ale také Češi a potkat zde můžete samozřejmě i jiné evropské národnosti. Pokud pojedete z Brna, bude Vám cesta do města Laa an der Thaya trvat pouze 30 minut, což je nejspíš blíž, než do jiných známých lázní v České republice. Ze Znojma k lázním pojedete přibližně 30 km. Cesta k lázním je velmi přehledně značena, takže se nemůžete ztratit. Lázně Therma Laa disponují hotelem se 122 pokoji, saunovým světem, aquaparkem, nejrůznějšími wellness procedurami, termálním kinem, zimní zahradou a velkou relaxační částí. Pokud tyto unikátní rakouské lázně navštívíte, o jiných už nikdy nebudete ani uvažovat.

 

Saunový svět plný relaxace

Milovníci saunových komplexů si zde rozhodně přijdou na své, saunový svět v rakouských lázních Laa má totiž rozlohu 1 500m2 a vnitřní i venkovní část, díky nimž patří mezi jedny z největších a nejluxusnějších saunových komplexů v Rakousku. Kromě běžných typů saun, jako je sauna parní a suchá, zde najdete i saunu finskou, solnou nebo hradní. Pro zamilované páry je zde dokonce připravena i speciální romantická sauna. Přímo uprostřed saunového světa je pak umístěn bazén s termální vodou, která se ohřívá na 36°C a je zastřešen krásnou skleněnou kopulí. Rozhodně během svého pobytu nevynechejte ani aromatickou parní lázeň, která disponuje mramorovými kamny, které připomínají starodávnou antickou studnu. Celý prostor lázně je provoněn příjemnou aromatickou esencí a ozvučen relaxační hudbou. Pohádkový saunový svět je zpřístupněn od 14 let.

 

Aquapark pro malé i velké

Termální lázně Therme Laa se před ostatními evropskými lázněmi tohoto druhu mohou pyšnit nejen obrovským saunovým světem, ale také unikátním aquaparkem. Ten je postaven v moderním stylu a zajisté splní požadavky i těch nejnáročnějších návštěvníků. Disponuje krytými i venkovními bazény, které jsou ohřívány na teplotu kolem třiceti pěti stupňů, takže se dají využívat během celého roku. Jeden z venkovních bazénů je naplněn slanou vodou a hraje v něm podvodní hudba. Pokud tedy chcete poslouchat, stačí se jen ponořit. Tento bazén patří v celém areálu mezi nejoblíbenější. Dalším lákadlem lázeňského aquaparku je také unikátní tobogán, který má přes 90 metrů a vede vnitřní i vnější částí. Zvláštností tohoto tobogánu je pak jeho tmavá část, kdy jedete v naprosté tmě. Pro děti je nad areálem připraven i prosklený dětský koutek, ve kterém se mohou vyřádit, zatímco rodiče budou nerušeně relaxovat ve vířivých koupelích.

 

Zimní zahrada

Až si dosyta vychutnáte všechny procedury, navštívíte saunový svět a budete i dostatečně vykoupání, nezapomeňte navštívit zdejší zimní zahradu. Jedná se o speciální asijskou místnost, která je osvětlena tlumenými světly, hraje zde příjemná hudba a pro klidnou a ničím nerušenou relaxaci rozhodně neexistuje nic lepšího. Navštívit pak můžete i termální kino nebo vyzkoušet místní speciality v lázeňské restauraci. Termální lázně Therme Laa jsou prostě splněným snem pro všechny požitkáře a milovníky odpočinku.