Termální lázně Patince

Termální lázně Patnice se nacházejí ve stejnojmenné obci, která se rozprostírá přibližně 15 km od Komárna směrem na Štúrovo. Jedná se o nejjižnější místo Slovenska, takže je zde po většinu dní v roce příjemné a slunečné počasí, které sem přivádí tisíce turistů ze všech koutů Evropy. Lázně si okamžitě zamilujete díky zdejší jedinečné atmosféře, nádherné okolní přírodě, rozlehlým travnatým plochám, netradičnímu jezeru a bazénům, které přímo vybízejí k ničím nerušené relaxaci.

Areál lázní se rozprostírá na ploše 30 hektarů a disponuje velkým bazénem, jehož voda má během celého roku příjemných 27°C, saunovým světem, minigolfovým hřištěm, tenisovými kurty a umělým jezerem určeným pro vodní sporty a rybolov. Celý tento areál byl vybudován v blízkosti termálního pramene, který vyvěrá na povrch z hloubky až 200 metrů. Termální lázně Patnice zajisté nadchnou návštěvníky jakékoliv věkové kategorie.

 

Odpočinek i zábava

V dávných dobách lidé lázně vyhledávali zejména kvůli blahodárným a léčivým účinkům na lidské tělo a pokožku. Léčit se pramenitou podzemní vodou nechávali králové, panovníci i obyčejní prostí lidé. V dnešní době jsou většinou lázně vyhledávány především kvůli nezapomenutelnému relaxačnímu zážitku, který tělo dokonale uvolní od vší námahy a stresu běžného každodenního života. Relaxovat v lázních můžete při uvolňujících masážích nebo bylinných zábalech, ponořit své tělo můžete i do perličkové nebo očistné koupele, vypotit všechny toxiny v saunovém světě nebo vyzkoušet aromaterapii či odpočinek ve vířivce.V lázních Patnice si prostě na své přijde snad každý.

 

Koupaliště

Lázně Patnice kromě samotných procedur a pobytů nabízejí svým návštěvníkům také volně přístupné koupaliště. To je však otevřeno pouze během letní sezóny. Najdete zde bazény pro sportovní i běžné plavání, sedací bazén s termální vodou i dětské bazény s atrakcemi vhodnými pro ty nejmenší drobečky a příjemné občerstvení, abyste po dlouhém dni plném vodních aktivit nestrádali. Areál je takto otevřen vždy od 7:30 do 20:00 hodin, a tak prostory lázní můžete navštívit, i pokud zrovna nejste lázeňským hostem. Nově v tomto areálu najdete také toboganový svět plný skluzavek, klouzaček a tobogánů, které zajisté nadchnou celou rodinu.

 

Voda

Minerální voda již od nepaměti blahodárně působí především na pohybové ústrojí a jeho nejrůznější choroby. V Patnicích mají zdejší termální prameny za sebou už velmi dlouhou tradici. O teplých pramenech římských lázní s léčivými účinky se v těchto končinách totiž vedou dokumenty přibližně od 13. století. První kdo dal v okolí pramenů vybudovat vany k léčbě končetin, byl gróf Nedetzky. V dnešní době se zde nacházejí celkem 3 vodní prameny, voda do lázní se však čerpá pouze z jednoho. Teplota termální vody nikdy neklesá pod 26°C.