Nízké Tatry – wellness

Nízké Tatry jsou jedním z nejrozsáhlejších pohoří Slovenska a celých Západních Karpat. Turisté ze všech koutů Evropy sem přijíždějí za letní turistikou, zimním lyžováním, nezapomenutelnou atmosférou i nádhernou, místy až dech beroucí přírodou. Jen málokdo však ví, že se i Slovensko může v Evropě pochlubit svými lázněmi a wellness centry a s přehledem tak konkurovat špičce. Jen si to představte, probudit se na jednom z horských hřebenů Tater, vychutnat si čerstvý vzduch, nechat se okouzlit zdejší jedinečnou přírodou, oddat se sportovním aktivitám a po celém dni se pak nechat hýčkat v rukou skutečných odborníků a zažít neopakovatelné uvolnění a ničím nerušenou relaxaci. To vše a ještě mnohem víc v dnešních dnech nabízejí svým návštěvníkům Nízké Tatry.

Pro koho jsou wellness pobyty?

Na tuto otázku je velmi snadná odpověď, wellness pobyty jsou určeny jak pro ženy, tak pro muže snad všech věkových kategorií. Těšit se můžete na relaxaci v bazénech, fitness centru, vířivce či sauně a samozřejmě i na nějaké ty lázeňské procedury. Dámy pak zajisté nadchne i možnost zkrášlení a omlazení kůže i pokožky a pány naopak možnost vyrazit například na minigolf nebo tenisové kurty. Pokud se rozhodnete cestovat také se svými máloletými dětmi, ideální je během návštěvy Slovenska navštívit i zdejší krasové jeskyně. Zejména pak Demanovské jeskyně, které jsou nejnavštěvovanějším komplexem Slovenska. Zážitek, který v chladných a temných chodbách prožijete, si totiž určitě všichni budete pamatovat ještě dlouho poté.

 

Tatry v létě i v zimě

Přemýšlíte nad návštěvou Tater, ale kromě relaxace v lázních potřebujete ke svému výletu přidat i nějaký ten hlubší zážitek? Na Slovensku toho na Vás čeká opravdu spoustu. Svůj pobyt můžete spojit například s návštěvou Národního parku, který je největším chráněným územím Slovenska, nachází se zde Demanovská dolina, sjezdovky i cyklistické a turistické trasy. Dalším bodem programu pak může být vodní nádrž Liptovská Mara, kde si v letních měsících můžete zaplavat, vyrazit na projížďku lodí nebo vyzkoušet nejrůznější vodní sporty. Nenechte si ale ujít ani návštěvu unikátní vesničky Vlkolínec, která je zapsána na seznamu světových přírodních, historických a architektonických památek UNESCO, díky své zcela jedinečné architektuře, která se jemně a nenápadně vpíjí do okolní přírody. Nezapomeňte, že v Nízkých Tatrách najdete i největší lyžařské centrum na Slovensku, známé jako Jasná pod Chopkom. To nabízí lyžařům až 21 km sjezdovek a tras, včetně svahů pro snowboarding, free style nebo speciálních tras pro běžkaře. A v neposlední řadě Vás zajisté, obzvlášť pokud cestujete s rodinou či přáteli, zaujme také možnost navštívit Aquapark Tatralandia, který je v dnešní době největším vodním světem na Slovensku, v Česku i v Polsku a ročně ho navštíví statisíce milovníků vodních radovánek.