Mariánské Lázně

Známé Mariánské lázně se nacházejí přímo uprostřed krásného údolí Slavkovského lesa. Jedná se o druhé největší lázně v České republice. Přímo uprostřed lázeňského areálu vyvěrá na povrch celkem 40 minerálních pramenů, které se od sebe liší svým složením. Každý se tak používá k jiným léčebným procedurám, díky nimž se můžou Mariánské lázně specializovat na léčbu většího množství zdravotních problémů.

Léčivé účinky a procedury

Pokud od svého pobytu v lázních očekáváte nejen ničím nerušenou relaxaci, ale také nějaké ozdravné účinky, jsou Mariánské lázně přesně tím, co hledáte. V posledních letech se tyto lázně zaměřují především na léčbu následujících nemocí:

  • nemoci ledvin
  • nemoci močových cest
  • nemoci zažívacího a trávicího ústrojí
  • poruchy žláz s vnitřní sekrecí
  • onemocnění dýchacích cest

Abyste se zbavili svých nechtěných zdravotních problémů, musíte samozřejmě absolvovat některé z léčebných procedur Mariánských lázní. Mezi ty nejběžnější patří například plynové koupele, plynové injekce, peloidy nebo pitná kúra, během níž se popíjí voda odčerpaná přímo z minerálního pramene.

 

Kromě léčebných procedur pak nabízí Mariánské lázně svým návštěvníkům také procedury relaxační. K těm patří nejrůznější druhy uvolňujících masáží, rostlinné zábaly, bylinné a perličkové koupele i různé druhy omlazujících a zkrášlujících programů. V Mariánských lázních si zkrátka přijde na své snad opravdu každý.

 

Místo pro obchod

Jen málokdo ví, že jsou Mariánské lázně ideálním místem nejen k léčbě a odpočinku, ale také k pořádání pracovních kongresů a seminářů. Historické lázeňské domy, dům historického Casina a prostory hotelu Villy Butterfly, nabízí návštěvníkům lázní konferenční zázemí pro obchodní záležitosti, které se mohou stát odlehčenými díky doplňujícím relaxačním procedurám. V dubnu roku 2009 zde byl dokonce pořádán i summit EU. Obchodním pobytem zajisté získáte pro svou firmu lepší jméno a potěšíte jim navíc nejen své zaměstnance.

 

Volný čas

Mariánské lázně staví své lázeňské hosty vždy na první místo, a proto chtějí udělat vše proto, aby se zde hosté cítili co nejlépe. Pokud se tedy bojíte toho, že budete muset během celého pobytu zůstat ve svém hotelovém pokoji, jste na velkém omylu. Kromě procedur zde totiž najdete také fitness centrum, koupaliště, minigolf nebo bowling. V okolí lázní jsou vyznačovány trasy pro milovníky turistiky, cyklistiky nebo joggingu a poskytovány lekce jezdectví nebo plachtění. Během svého pobytu se pak rozhodně nezapomeňte zastavit ani u zpívající fontány, která svou první melodii zazpívala v roce 1986 a od té doby jí zpívá každou lichou hodinu.