Lázně Zakopane

Zakopane patří bezesporu mezi jednu z nejpopulárnějších turistických destinací v Polsku. Najdete zde ideální podmínky na zimní lyžování, trasy pro letní turistiku či cyklistiku, kulturní vyžití pro milovníky polské lidové kultury i unikátní horské lázně pro všechny správné požitkáře. Rok od roku do Zakopane přijíždí stále více turistů všech věkových kategorií a často se sem poté znovu vracejí.

 

Zakopane je tedy jedno z nejdůležitějších turistických středisek Polska, i když má jen 30 000 obyvatel, ročně ho navštíví i 3 000 000 turistů ze všech koutů Evropy. Může za to zejména výhodná poloha pod štíty polských Vysokých Tater, husté lesy, čistý vzduch, krásné prostředí i nádherné stylové dřevěné chaloupky, které zde uvidíte na každém kroku. Zakopane má navíc přidělen i statut lázeňského města, a to již od roku 1886.

 

Ideální zimní dovolená

Pod pojmem zimní dovolená si nejspíš každý z nás představí zasněženou krajinu, dřevěný srub, upravované sjezdovky a klidné romantické večery ve vyhřátém hotelovém pokoji. Proč si však letos svůj pobyt neozvláštnit něčím netradičním a nepřidat k běžnému zážitku na horách také ničím nerušenou relaxaci v lázních. Po celodenní aktivitě na svahu masáž nebo bylinková koupel určitě přijde vhod každému.

 

Lázně Zakopane toho mají svým návštěvníkům opravdu co nabídnout. Od vkusného ubytování, přes vyhlášené podniky až po prvotřídní sjezdovky a skvělé podmínky pro lyžování, snowboard, běžky i sáňkování. Nezapomeňme ale ani na samotné lázeňské procedury, které dopřejí tělu odpočinek a zaslouženou péči. Celé hodiny se zde můžete nechat hýčkat v rukou odborníků, vychutnávat si masáže, zábaly, aromaterapie, koupele nebo omlazující kůry. Domů pak budete odjíždět svěží, odpočinutí a plní energie do nadcházejících dnů. Ne vždy tedy musí zimní dovolená znamenat jen naprosté vyčerpání na svahu. Užijte si nezapomenutelné chvíle se svými blízkými a přitom nezapomínejte pečovat ani sami o sebe.

 

Na co se těšit?

Městu Zakopane se v Polsku často přezdívá hlavní zimní město. Toto oslovení si město vysloužilo zejména díky velkému počtu turistů, kteří sem v zimě přijíždějí snad ze všech koutů Evropy. Ve městě najdete lyžařské vleky, půjčovny zimního vybavení a lyžařské školy doslova na každém rohu. Samozřejmě zde ale najdete i příjemné restaurace, vinárny, kavárny a hospůdky, ve kterých si můžete vychutnat svařené víno při poslechu pravé horalské hudby. Zakopane je místo, které zaujme svou pohostinností a atmosférou snad všechny věkové kategorie a vyžití zde najde celá rodina. Pokud stále váháte, kde prožít svou letošní zimní dovolenou, právě jste našli svou vysněnou destinaci.