Lázně Vráž

Obec Vráž se nachází uprostřed krásné lesnaté krajiny údolí řeky Otavy, nedaleko Písku. Právě v této svérázné a již na první pohled nezapomenutelné obci se nachází novogotický zámeček, který byl v roce 1932 přestavěn na ozdravné sanatorium, ve kterém působil jeden z nejlepších profesorů Karlovy Univerzity. Dnes se lázně Vráž mohou před ostatními pyšnit nejen svou zámeckou atmosférou, ale také řadou léčebných a relaxačních procedur, krásnou okolní přírodou a prvotřídními službami. Hledáte-li spolu se svými blízkými místo, kde byste mohli nerušeně odpočívat, doplnit si svou již dávno ztracenou energii a přitom zažít i nějaké to dobrodružství, jsou lázně Vráž přesně to, co hledáte.

 

Vybavení lázní

Lázně Vráž svým návštěvníkům kromě zámeckého ubytování nabízejí také venkovní i vnitřní bazén, saunu, solárium, půjčovnu cyklistických kol a sportovních potřeb, tenisové kurty, stolní tenis, kulečník, fitness centrum, kosmetický salón a řadu dalších možných aktivit, kterými si jde pobyt v lázních zpříjemnit. V prostorách celého zámku je navíc bezdrátový internet.

 

Lázeňské procedury

Lázně Vráž jsou jedněmi z mála českých lázní, ve kterých nikdy nebyly k dispozici vlastní minerální prameny. Důraz se tady tak klade především na rehabilitace, masáže a inhalační či klimatické programy. Hlavní léčebnou metodou těchto lázní jsou však slatinové zábaly celého těla. Za zmínku pak dále stojí i bylinné a perličkové koupele, suché neboli uhličité koupele, vířivé lázně, elektroléčba, magnetoterapie, parafínové zábaly, inhalace, kryoterapie nebo plynové injekce. I když tedy lázně nemají vlastní minerální nebo termální prameny, rozhodně během procedur nebudete nijak strádat.

 

Kromě již výše zmiňovaných procedur se lázně Vráž specializují také na uvolňující procedury. K těm patří například medové, čokoládové nebo skořicové zábaly a masáže, léčba Dornovou metodou, rašelinové masky, aktivní jóga, masáž lávovými kameny, baňkování, manuální nebo přístrojová lymfo-drenáž nebo velmi oblíbené indonéské masáže.

 

Speciální projekt

Lázně Vráž patří mezi lázně, které se zapojily, do projektu revitalizace pacientů s diabetem mellitus, kterým byla amputována jedna nebo obě dolní končetiny. Pacienti podstupují odborné rehabilitace a nejrůznější procedury, které jim mají pokud možno co nejvíc zpříjemnit opětovný návrat do plnohodnotného života.