Lázně Trenčianské Teplice

Lázně Trenčianské Teplice patří k jedněm z nejstarších a také nejnavštěvovanějších lázní Slovenska. Jejich areál se rozprostírá v tichém údolí, které je obklopeno hustými lesy Strážovské vrchoviny. Právě díky této unikátní poloze přímo uprostřed bujné přírody, kde ze země na povrch vyvěrají horké termální prameny, jsou lázně často označovány za perlu Karpat. Trenčianské Teplice jsou lázně vhodné snad pro všechny věkové kategorie. Na své si zde zajisté přijdou jak milovníci kvalitního a ničím nerušeného odpočinku, tak osoby trpící nějakým zdravotním onemocněním.

 

Voda v lázních

Voda, která se v lázních využívá k léčebným a relaxačním procedurám zde vyvěrá z celkem pěti vřídel. Jedná se o minerální prameny sádrovo-sirného typu, které dosahují teploty od 36 do 40°C. Tyto lázně jsou však unikátní, a tak se k léčebným procedurám nepoužívá pouze termální voda, ale také sirné minerální bahno, které se poté využívá na horké zábaly. Tímto způsobem se léčí zejména nemoci pohybového ústrojí nebo různá nervová onemocnění.

 

Pro koho jsou lázně vhodné?

Jak již bylo řečeno výše, do lázní můžete přijet i za odpočinkem. Na pár dní se zbavit všech běžných povinností a starostí a relaxovat v krásném prostředí Trenčianských lázní. Lázně by však měli navštívit i lidé, kteří se chtějí zbavit svého momentálního zdravotního problému elegantním a hlavně efektivním způsobem. Lázně Trenčianské Teplice se specializují především na léčbu pohybového aparátu, poúrazových a pooperačních stavů, chronických a revmatických onemocnění, kožních nebo gynekologických problémů a v posledních letech i civilizačních nemocí, kterou může být například nadměrný stres z povolání.

 

Proč právě tyto lázně?

Kromě všech již uvedených předností těchto lázní, nesmíme opomenout ani na některé turistické cíle a aktivity v okolí. Pokud nechcete zacházet daleko, zajisté Vás nadchne i procházka lázeňským parkem, ve kterém hosté většinou relaxují, aby si zkrátili čas mezi jednotlivými procedurami. Patříte-li mezi vyznavače sportu, určitě oceníte zdejší minigolf či tenisové hřiště. Milovníci turistiky mohou vyrazit do okolí a vydat se po jedné z mnoha turistických tras nebo si v půjčovně vypůjčit cyklistické kolo a strávit tak aktivní odpoledne se svými blízkými.

 

Hamman

Hamman je název lázně, která se nachází v lázeňském domě Sina. Jedná se o dům vyzdobený orientálním stylem pocházejícím z konce 19. století. Hosty lázní sem láká především krásná arkáda s ornamenty. Samotné vanové koupele jsou pak kopií projektu, který byl speciálně navrhnut do letního sídla pro nejmenovaného egyptského vladaře. Během výstavy v Paříži tyto vany doslova uchvátily místního architekta, a tak egyptský panovník vyhověl opětovným žádostem a povolil stavbu kopie svého sídla. Návštěvu Hammanu si tedy během svého pobytu rozhodně nenechte ujít.