Lázně Třeboň

Třeboň je lázeňské město, které se nachází v jižních Čechách a započalo svou lázeňskou tradici již v roce 1883, kdy zde byl vybudován první lázeňský dům. Přírodním zdrojem těchto lázní je slatina, která se získává z rašelinišť třeboňských blat. Toto bláto a vlastnosti rašeliny napomáhají k snadnějšímu vyléčení nejrůznějších onemocnění pohybového aparátu, mezi které patří například revmatické choroby. Do Třeboňských lázní můžete však samozřejmě přijet, i když žádným onemocněním netrpíte. Lázně umožňují neopakovatelný relaxační zážitek, během kterého si nejen kvalitně odpočinete, ale navíc získáte energii potřebnou do nadcházejících dnů.

K čemu pomáhá slatina?

Jak již bylo řečeno, výtažek z bahna třeboňských blat napomáhá zejména k léčbě nemocí pohybového aparátu, léčit se sem tedy přijíždějí především pacienti, které trápí následující onemocnění:

  • – revmatické problémy
  • – osteoporóza
  • – Bechtěrevova choroba
  • – artróza a bolesti kloubů
  • – pooperační stavy
  • – nadměrný stres

Slatina se během procedur používá pro přírodní slatinový zábal celého těla nebo přísadovou koupel, která je určena nejen k rekonvalescenci, ale také hlubokému stavu uvolnění.

 

Volný čas v lázních

Po několika dnech plných hýčkání a rozmazlování zajisté zatoužíte také po nějakém výletu do okolí lázeňského areálu. K tomu jsou zde připraveny husté sítě turistických a cyklistických tras a stezek, včetně naučné stezky v okolí Třeboně. Ty přímo vybízejí lázeňské hosty k poklidným procházkám touto fascinující přírodou. Pokud se rádi bavíte, určitě poté oceníte i nabídku místních kulturních akcí, koncertů a divadelních představení. K dalším mimo lázeňským aktivitám pak patří i bowling, tenis nebo minigolf.

 

Zasloužený odpočinek

I když si to jen málo kdo z nás připustí, dnešní doba nás staví čelem k neustálému čelení problémům a stresovým situacím, které v nemalé míře ovlivňují naší celkovou pohodu a zdravotní stav. Právě proto by si každý měl najít alespoň pár dní na to, aby to pořádnou dávkou správného odpočinku v ničím nerušeném prostředí, svému tělu znovu vynahradil. V lázních Třeboň velmi rychle zapomenete na své každodenní starosti a povinnosti a necháte se unést vlnou plnou pohody.