Lázně Nový Smokovec

Pod názvem Nový Smokovec si nejspíš většina z nás ihned vybaví zimní sporty, zasněžené sjezdovky, horské hřebeny, turistické túry a ráj všech milovníků zimních radovánek. Jen málokdo však ví, že právě toto město vzniklo původně jako léčebná osada. Cílem zakladatele Mikuláše Szontagha bylo vybudovat z tohoto místa unikátní horské léčebné sanatorium. Tento cíl se mu splnil, a tak dnes ve Vysokých Tatrách najdeme úžasný lázeňský komplex, který navštěvují nejen vášniví lyžaři ze všech koutů Evropy.

 

Lázně Nový Smokovec najdete přímo v centru Tatranského národního parku. Leží v nadmořské výšce 1 010 m a mají ideální polohu přímo uprostřed jehličnatých lesů a horských štítů. Lázeňští hosté si toto místo nemohou vynachválit, a tak jich sem rok od roku přijíždí stále víc.

 

Lázeňské procedury

Jelikož se jedná o naprosto unikátní lázně, najdete zde jak jinak než unikátní procedury. Mezi ty nejoblíbenější patří v lázních Nový Smokovec například inhalační léčba, hydroterapie, elektroléčba, termoterapie, fototerapie nebo léčba tělesnou výchovou. Najdete zde však samozřejmě i nejrůznější druhy běžných uvolňujících masáží, rostlinných zábalů nebo relaxačních koupelí. Načerpat energii do dalších dnů pak můžete i během ničím nerušeného odpočinku v sauně, vířivce nebo zážitkové sprše. Léčebné procedury jsou skvělým způsobem, jak zbavit své tělo únavy a stresu a dopřát mu tolik zasloužený odpočinek, během hýčkání v rukou opravdových specialistů.

 

Léčebné účinky

Minerální a termální voda má na lidské tělo neuvěřitelně blahodárný vliv. Proto se do lázní lidé přijíždějí zbavit svých zdravotních problémů snad od nepaměti. V lázních Nový Smokovec se specializují na léčbu dýchacích cest, nemoci z poruchy látkové výměny, žláz s vnitřní sekrecí, duševních nemocí nebo tzv. nemocí z povolání, které jsou obvykle způsobeny nahromaděným stresem, únavou a přepracovaností. Léčba v těchto lázních je pacientům s vážnějším zdravotním problémem umožněna pouze se souhlasem ošetřujícího lékaře. Pokud netrpíte ani jedním z výše uvedených onemocnění, nic Vám nebrání v tom, užít si zaslouženou relaxaci v lázních Nový Smokovec.

 

Pro koho jsou lázně vhodné?

Lázně Nový Smokovec nabízejí procedury určené jak ženám, tak mužům snad všech věkových kategorií. Pokud se chcete alespoň na chvíli odpoutat od svého každodenního, možná i pomalu začínajícího stereotypního života, neexistuje lepší způsob, než na své starosti a povinnosti zapomenout během kvalitní relaxace. Lázně Nový Smokovec zajisté nadchnou nejen milovníky zimních sportů.