Lázně Krakow

Krakow je druhé největší město Polska, které bylo založeno již v 7. století. V posledních letech patří mezi nejnavštěvovanější a také nejatraktivnější města tohoto státu a představuje i velmi významné kulturní centrum. V roce 2000 byl Krakov za svou kulturní reprezentaci dokonce oceněn i speciální cenou Evropské unie. Krakow nabízí svým návštěvníkům hned několik velkých lákadel, kromě nádherného prostředí, příjemných restaurací, historických domů, náměstí se zdobenými kostely, obchody a stánky se specialitami, najdete zde také čokoládovny a velmi vyhledávané lázně, které v posledních letech patří mezi nejoblíbenější relaxační lázně v Polsku.

Pokud Krakow trochu znáte, zajisté víte, že jeho dominantou je nepříliš vysoký vrch Wawel, který se nachází na levém břehu Visly. Na tomto kopci se nachází královský hrad, který zde stojí již od 10. století a katedrála sv. Stanislava a Václava. Jestliže tedy zvažujete pobyt v místních lázních, rozhodně nemůžete vynechat návštěvu Wawelu ze svého programu.

 

Wellness v Krakowě

Jak již bylo zmíněno výše, město Krakow má svůj osobitý šarm a kouzlo, které si získá snad každého. Aby své návštěvníky odměnilo za návštěvu, jak se patří, najdete zde velmi jedinečné wellness lázně, ve kterých můžete relaxovat se svým partnerem, přáteli či rodinou. Lázně se nacházejí v centru města, disponují krásným prostředím, bazénem a fitness centrem. Kromě vybavení samozřejmě nabízejí i ničím nerušený klid, soukromí a množství relaxačních, detoxikačních a hlavně uvolňujících procedur. Po pořádné dávce odpočinku pak můžete s nově získanou energií vyrazit na výlet do okolí a navštívit například Osvětim nebo solný důl Wieliczka. Krakow je jasnou volbou pro všechny, kteří chtějí relaxaci spojit také s nezapomenutelnými zážitky a pobytem v krásném lázeňském prostředí.

 

Procedury, na které nezapomenete

Většina z nás nejspíš do lázní nejezdí každý týden, a tak když se k pobytu odhodláte, očekáváte i jisté relaxační požitky. Mezi nejoblíbenější lázeňské procedury patří v posledních letech hlavně pivní koupele, aromaterapeutické masáže, čokoládový nebo medový zábal a bylinná nebo perličková koupel. Do lázní mohou přijet osoby jakéhokoliv pohlaví a jakéhokoliv věku. Pro děti do 5 let je dokonce umožněn vstup zdarma. Většiny procedur se však mohou zúčastnit pouze rodiče.

 

Nezapomeňte na pochoutku

Pokud navštívíte Krakow, místní úžasné lázně a všechna zajímavá místa, rozhodně nesmíte zapomenout ochutnat zdejší vyhlášenou pochoutku, kterou je specialita se jménem obwarzanek. Jedná se o vynikající křupavé pečivo, které připomíná český preclík. Ve městě ho seženete doslova na každém rohu.