Lázně Karpacz

Karpacz je horské polské městečko, které je turisty ze všech koutů Evropy navštěvováno především kvůli zdejšímu lyžařskému středisku a unikátním horským lázním. Nachází se na úpatí polské strany Sněžky v Lomnickém údolí Krkonoš. Nadmořská výška města je přibližně 480 až 885 metrů. V dávných dobách si zde lidé zajišťovali obživu především prací v dolech, dnes žijí hlavně z turistického ruchu. Každoročně zdejší horské středisko s lázněmi a sjezdovkami navštíví až 200 000 turistů.

 

Pokud se během svého pobytu v lázních Karpacz chcete seznámit nejen s relaxačními procedurami, ale také se zdejší historií, rozhodně navštivte Muzeum sportu a turistiky, které je v provozu již od roku 1974 a dodnes se může pyšnit velkou oblibou mezi turisty. Milovníci historie by pak neměli minout ani kostel z Wangu pocházející z 12. století, který je úžasným příkladem dřevěné skandinávské architektury. Pokud cestujete spolu se svými ratolestmi, pak se zastavte také v místním muzeu hraček, které v dnešní době disponuje více než dvěma tisíci exponáty. Během horkých letních dnů, kdy na hory vyráží především milovníci horské turistiky, se po celodenním výletu můžete zchladit u Divokého vodopádu, který se nachází vedle dolní stanice lanovky na Kopu. Po osvěžení můžete vyrazit na letní sáňkařskou dráhu, která patří mezi místní nejnavštěvovanější atrakce. Karpacz je zkrátka město, které umí zaujmout v každé roční době, ať už lyžaře, turisty nebo milovníky kvalitního odpočinku.

 

Lázně jako odpočinek

V dávných dobách byly lázně po celém světě vyhledávány, především díky svým ozdravným a blahodárným účinkům na lidské tělo. V lázních se trávily celé měsíce, aby se dal nemocný co nejrychleji opět do pořádku. Dnes stále více lidí lázně vyhledává pouze z důvodů relaxačních. Pokud chcete zapomenout alespoň na pár dní na všechny starosti a povinnosti každodenního života, kvalitně si odpočinout a nechat se hýčkat v ničím nerušeném prostředí, pak jsou právě lázně Karpacz tím pravým místem pro Vás. Nejideálnější je zkombinovat zimní lyžování či letní turistiku s rodinou nebo blízkými přáteli s následným odpočinkem. Domů se pak vrátíte se zcela novou dávkou energie do nadcházejících dnů.

 

Na co se těšit

Lázně už dávno nepředstavují pouze ozdravné koupele ve vodě z minerálních pramenů, ale můžete zde nechat své tělo hýčkat v rukou odborníků i jinými způsoby. Mezi nejoblíbenější lázeňské procedury patří v posledních letech například masáže lávovými kameny, aromaterapeutické masáže, čokoládové nebo medové masáže, rostlinné a rašelinové zábaly, perličkové a bylinné koupele nebo velmi vyhledávaná pivní lázeň. Volba jednotlivých procedur pak samozřejmě záleží především na Vás.