Lázně Dudince

Dudince najdete přímo uprostřed úrodného a velmi oblíbeného vinařského kraje, který se nachází na jihu Slovenska. Jelikož se město rozprostírá v neprostřední blízkosti maďarských hranic, odpovídá tomu i zdejší klima. Typické jsou zde mírné zimy a horká léta, přičemž průměrná roční teplota se obvykle pohybuje okolo 10°C. Díky velkému počtu slunečných dnů nabízejí Dudince návštěvníkům města úžasné podmínky pro rekreační pobyty či rodinné dovolené. Většina turistů však zná toto výjimečné město především díky zdejším relaxačním lázním, které jsou proslaveny svými blahodárnými účinky na lidské tělo. Archeologické nálezy a vědecké výzkumy dokazují, že se v této lokalitě minerální prameny používaly pro ozdravné koupele již v dobách, kdy toto území obývali římští vojáci. I proto se tedy lázně Dudince často označují za lázně římské.

 

Voda v lázních

Lázně Dudince disponují vodními prameny typu zemito-alkalicko-slaných a glauberovských sirných kyselek, které obvykle dosahují teploty až 30°C. Kvalita této léčebné vody patří mezi jedny z nejlepších v evropském měřítku. Obsahuje řadu pro lidské tělo velmi potřebných minerálů a zároveň má velký obsah sirovodíku a kysličníku uhličitého. Tato unikátní voda se používá pro léčebné a relaxační procedury, ale i k pitné kúře a mezi lázeňskými hosty je velmi vyhledávaná.

 

Vybavení lázní

I když mezi hlavní kritéria při výběru těch správných lázní samozřejmě patří zejména procedury a kvalita ubytování, rozhodně byste měli vědět také něco o vybavení a možnostech aktivit, které lázně pro své hosty nabízejí. V lázních Dudince najdete krásnou zimní zahradu, vnitřní i venkovní bazén, vířivku, kurty a hřiště, půjčovnu jízdních kol, dětské hřiště, hernu a dětský bazén, denní bar, fitness centrum, kadeřnictví, kosmetiku a manikúru, kavárnu, restauraci i salónek. Kromě toho můžete v čase zdlouhavého čekání na další proceduru vyzkoušet spolu se svými blízkými cykloturistiku, bowling, badminton, pétanque, squash, tenis nebo ping pong.

 

Pro koho jsou lázně vhodné?

Do slovenských relaxačních lázní Dudince může samozřejmě přijet kdokoliv, kdo zatouží po ničím nerušeném odpočinku, odbočení z každodenního stereotypního života plného starostí nebo jen chce po delší době udělat něco prospěšného pro své tělo a zdraví. Jelikož má zdejší voda i ozdravné účinky je vhodná také k léčení některých typů onemocnění. Mezi ty nejběžnější patří chronické onemocnění kloubů, svalů a měkkých částí pohybového ústrojí, onemocnění cév a nemoci srdce, neurologická onemocnění nebo hypertenze. V posledních letech se lázně Dudince specializují rovněž na léčbu profesionálního stresu, přetažení a tzv. manažerských nemocí.