Lázně Bojnice

Termální lázně Bojnice jsou nádherné slovenské lázně, které jsou neodmyslitelně spojené se zdejším romantickým zámkem. Mají za sebou již velmi dlouhou lázeňskou tradici, která se začala psát v roce 1113, kdy v těchto místech byly patrně poprvé objeveny minerální prameny. Statut lázeňského města Bojnice získaly v roce 1959 a dnes se těší velké oblibě domácích i zahraničních turistů.

Voda je základ

Protože jsou minerální prameny základní složkou všech léčebných lázní, ani v Bojnicích tomu samozřejmě nemůže být jinak. Místní prameny zde na povrch vyvěrají na celkem 9 místech. Obvyklá teplota vody se pohybuje v rozmezí 28 až 52°C. Kromě vody se pak k léčivým procedurám používá také minerální bahno, které se získává z okolí vřídel. Z bahna se pak dělají léčivé zábaly, které tělu napomáhají zbavit se nemocí a závažných onemocnění.

 

Léčivé účinky

Léčivé účinky horských minerálních vod nejsou v dnešní době již žádnou novinkou. Léčí se jimi poúrazové i pooperační stavy, kožní či gynekologické problémy, napomáhají omlazení pokožky a celkovému zlepšení zdravotního stavu. Lázně Bojnice se v posledních letech zaměřují především na léčbu nemocí pohybového aparátu a nervového ústrojí.

 

Relaxace pro všechny

Do lázní se už dávno nejezdí pouze ze zdravotních důvodů, ale hlavně kvůli relaxaci a odpočinku v krásném a ničím nerušeném prostředí. Lázně Bojnice jsou vhodné jak pro muže, tak pro ženy snad všech věkových kategorií a jelikož nabízejí nepřeberné množství nejrůznějších procedur, na své si zde přijde opravdu každý. Mezi nejoblíbenější lázeňské procedury v posledních letech patří například aromaterapie, masáže lávovými kameny, čokoládové nebo rašelinové zábaly, perličkové či bylinné koupele a také nejrůznější omlazující kúry, které vyhlazují a zjemňují lidskou pokožku.

 

Zámek Bojnice

Zámek Bojnice během návštěvy města rozhodně nemůžete přehlédnout. Jedná se o hlavní dominantu celého města, která zajisté potěší nejen všechny milovníky historie. Vzácný historický interiér, impozantní nábytek, sbírky malířského umění i nezapomenutelná historická atmosféra si totiž určitě získá každého. Kromě zámku pak můžete navštívit i zoologickou zahradu, která patří mezi jedny z největších a nejkrásnějších ZOO v Evropě. Termální lázně Bojnice zkrátka nabízí svým návštěvníkům všestranné možnosti odpočinku, relaxace i aktivit s blízkými. Necháte se jejich kouzlem omámit i Vy?